В листопаді конкуренція між заготівельниками молока загостриться

6 листопада 2017 131 0
Молоко у склянці
zik.uaМолоко у склянці

В жовтні Український Молочний Індекс (УМІ), що показує динаміку умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах, показав чергове зростання на тлі зниження світових цін на молочні продукти та на тлі подальшого зниження прибутковості переробки молока в Україні. Про це повідомив економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

«Щоправда, за жовтень УМІ зріс лише на 2,5%, з яких майже половина була за рахунок зниження вартості раціону. Отже, середні ціни зросли зовсім незначно. І це, до речі, було найменше зростання УМІ в жовтні з далекого 2012 р. В попередні три роки середнє зростання УМІ в жовтні сягало 13,6%!», — зазначив Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що в вересні УМІ зріс на 12,7%.
 
До речі, УМІ за останні три місяці (серпень-жовтень) був найвищим з 2013 р. і перевищував минулорічний за той самий період на цілих 43,3%. З початку року УМІ був вищим за минулорічний на 36,5% і вищим за середній за п’ять років на 9,6%.

Експерт ФАО зробив прогнози щодо коливання УМІ у листопаді 2017 р.

 
«Враховуючи тенденції світових ринків та важкий стан наших переробників, варто було б очікувати падіння УМІ в листопаді, однак, переробникам дуже важко буде знизити ціни, адже конкуренція за сировину тільки загострюється, оскільки надходження молока від господарств населення різко падає в листопаді», — повідомив Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus