ФАО пропагує раціональне використання антибіотиків у тваринництві

13 листопада 2017 88 0
Корови
Kurkul.comКорови

ФАО спільно з експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (МЕБ) відзначає світовий тиждень правильного використання антибіотиків. Про це повідомила прес-служба ФАО.

«За оцінками, від стійкості до протимікробних препаратів щорічно у всьому світі помирає близько 700 тис. осіб. Дуже важливо, щоб протимікробні препарати відповідно використовувалися у всіх галузях і застосовувалися тільки тоді, коли це потрібно», — повідомив спеціаліст ФАО з тваринництва та здоров’я тварин Андрій Розстальний.

За його словами, протимікробні препарати в тваринництві використовуються в значних об’ємах. Тому дуже важливо зосередитися на удосконаленні методів санітарно-епідеміологічного контролю, щоб мінімізувати необхідність використання протимікробних препаратів.

Андрій Розстальний додав, що повне виключення протимікробних препаратів із ветеринарної медицини також не є виходом.

Замість цього ФАО та партнери пропагують відповідальне та раціональне використання протимікробних препаратів. Їх використання з не лікувальними цілями, наприклад, для стимуляції росту — потрібно мінімізувати.

На глобальному рівні ФАО розробляє керівні принципи, направлені на забезпечення переходу до більш раціонального використання протимікробних препаратів.

Очікується, що в найближчі місяці стійкість до протимікробних препаратів залишатиметься однією з найактуальніших тем. Група експертів планує обговорити це питання 19 січня 2018 р. в Берліні на Глобальному форумі з продовольства та сільського господарства.

Виконано за допомогою Disqus