Збирання врожаю сої пізніх строків достигання

Збирання врожаю сої пізніх строків достигання (рекомендації американських фахівців)

22 січня 2019 790 0

За даними Національної служби сільськогосподарської статистики Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів, 35% посівів соєвих бобів у штаті Мічиган ще були на полях станом на 28 жовтня 2018 р.

Враховуючи календарну дату та прогноз опадів, вище норми на 6-10 днів, збирання врожаю з цих останніх полів може бути проблемою для аграріїв. Наведені нижче рекомендації, надані Університетом штату Мічиган, допоможуть виробникам розібратись з цією проблемою.

Спробуйте зачекати, доки ґрунт достатньо просохне для того, щоб комбайн нормально зайшов у поле. Уникайте створення глибоких колій, оскільки там може збиратися вода, через що затримаються терміни польових операцій. Ущільнення ґрунту, пов'язане з вологими умовами зборання, може також скоротити врожайність на декілька років.

Читайте також: АгроЕкспедиція Соя 2018. Житомирська область: Верлоцьке і Тірас 2007

Посви сої

Рослини будуть жорсткими, тому критично важливо мати жатку в ідеальному стані. Всі секції жатки повинні бути гострими та щільними, і всі захисні елементи повинні бути правильно вирівняні, щоб забезпечити оптимальне зрізання. Розрив між жаткою і кріпленням повинен бути приблизно товщиною візитної картки. Зменшення швидкості руху комбайна покращить збирання та забезпечить більш рівномірне переміщення сої в комбайн. Збирання під кутом до ряду повинно також покращувати подачу урожаю при міжряддях більше 15 дюймів (38 см).

Вологість насіння також буде високою. Теоретично, соєві боби можна збирати до тих пір, поки вологість не перевищує 20 %. Вимірювачі вологості та монітори урожайності зазвичай точні при вимірі вологості сої. Проте, коли соєві боби є мокрими, Чарльз Харбург та Меган Андерсен, спеціалісти з Університету штату Айова, рекомендують звіряти показник вашого вологоміру з показниками вологоміру покупця зерна, щонайменше, з трьох зразків.

Молотьба та чищення соєвих бобів з високою вологістю є складним завданням. Досягнення рівномірного подавання та підтримання повного молотильного циліндра/ротора — це перші кроки для поліпшення молотьби. Якщо молотьба все ще є незадовільною, спочатку спробуйте скоротити кліренс на увігнутій частині ротора. Це може збільшити проблеми із закупоркою на циліндрі/роторі, якщо солома важка. Якщо закупорка є проблемою або виникають труднощі при молотьбі, збільшіть швидкість циліндра або ротора. Зробіть додаткові коригування та перевірте продуктивність молотьби та якість зерна після кожного налаштування. Додаткове балансування може бути досягнуте при виявленні правильної швидкості циліндра/ротора та налаштування кліренсу увігнутої частини, що забезпечує прийнятну молотьбу, не викликаючи надмірного розщеплення або подрібнення бобів.

Збирання врожаю сої

Виробникам слід перевіряти втрати в жатці, оскільки за нормальних умов 80% всіх втрат урожаю припадають саме на жатку. Проте, якщо збирати сою пізно, то жорсткі стебла, стручки ймовірно, збільшать втрати при молотьбі та чищенні. Тому перевірка втрат за комбайном теж важлива. На кожні чотири боби на квадратний фут, які залишаються на землі, втрачається один бушель врожаю на акр (кожні 19 бобів/м2 дають втрати 1 т/га). Боби з високою вологістю повинні бути висушені негайно після збирання.

Читайте також: АгроПолігон Арніка: Жнива пізніх культур на фінішній прямій

Якщо погодні умови не поліпшаться, деякі виробники можуть розглянути питання про те щоб залишити сою на полі взимку та збирати її навесні. Це ризикована практика. Сніг може прибити рослини до землі, що зробить збирання врожаю дуже важким. Ризик пошкодження насіння грибком також збільшується при затримці збирання врожаю. Про наявність грибка свідчать лінійні ряди чорних плям на стеблі. Якщо ви бачите ці ознаки та інфіковані стручки, то існує ймовірність ураження насіння. Хороша новина полягає в тому, що ризик проростання соєвих бобів в стручках є низьким, якщо стручки цілі.

Виробники, які щороку збирають соєві боби у листопаді, повинні розглянути питання використання більш ранньостиглих сортів сої, які дозрівають раніше.

Mark Licht, асистент професора

За матеріалами сайту crops.extension.iastate.edu, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 12° ... + 5°

Вітер

4.2м/с

Опади

15.6мм

Вологість

93%