Підсівання покривних культур у кукурудзу або сою

Підсівання покривних культур у кукурудзу або сою

6 серпня 2019 1341 0

Все більше виробників інтегрує покривні культури в свої системи землеробства з метою зниження ерозії, підвищення властивостей ґрунту, накопичення азоту, випасу худоби або пригнічення бур'янів. Висівання покривних культур після збору кукурудзи та сої може бути складним та із непевними результатами. Таким чином, усе більше виробників запитують про потенціал підсівання покривних культур  в основну культуру. 

Університет Вісконсіна. Вивчення сівби покривної культури в посів кукурудзи на стадії V5.

Підсів здійснюється, перш за все, перед змиканням листя або перед збором урожаю, коли полог культури починає знову відкриватися. Після збирання культури, очікується, що покривна культура дасть більшу біомасу, оскільки вона вже зміцніла у порівнянні з тим, якби вона була посіяна після збору. Ця стаття розповідає про дослідження підсівання, міркування щодо підсівання, і протокол дослідження з ферми в Небрасці для отримання більшої кількості даних про підсів покривних культур.

Ключові моменти

 • Більшість досліджень показують мінімальний вплив на урожай кукурудзи при підсіванні покривних культур на стадії росту V5-V7. Але про підсівання в сою досліджень існує мало.
 • Дослідження відповідно показують, що римсульфурон і сафлуфенацил , як правило, призводять до незначних пошкоджень гербіцидами при підсіві злакових, бобових, хрестоцвітих або сумішей. 
 • Найбільш вдалі суміші бобових включають до складу види конюшини, такі як червона, малинова, олександрійська та гібридні. Із зернових жито і однорічний райграс є найбільш поширеними травами для підсівання. Гречку і фацелію використовували в органічних дослідженнях для залучення корисних комах.
 • Багато типів обладнання були модернізовані / придбані для підсівання покривних культур.

Підсівання покривних культур у кукурудзу на стадії V5 у Вісконсині

 • Сплануйте свої дії на декілька стадій росту наперед, перш ніж почнете підсівати. Виробники говорять, що як тільки культура починає переростати, потрібний момент важко наздогнати, якщо ви не маєте планів підсіву. Якщо ви сподіваєтеся підсівати на стадії V5-V8, то повинні мати насіння та сівалку готовими на стадії V3, таким чином ви можете фактично отримати покривну культуру, посіяну на стадії V5-V8, якщо погода дозволяє. Вікно вузьке і швидко закривається.
 • Що стосується страхування врожаю, агентство USDA з управління ризиками (RMA) відзначає підсівання у рекомендаціях стосовно покривних культур. Зокрема зазначено, що, якщо покриття застрахованої зернової культури не постраждає через «посів покривної культури в існуючу культуру (наприклад, кукурудзу або сою) в той час, коли не впливатиме на врожай або збирання застрахованої культури. Ці приклади не впливають на страхову  вартість застрахованого врожаю, але, якщо це не зроблено належним чином, може вплинути на компенсацію, отриману в разі втрати застрахованого врожаю».

Читати за темою: 10 секретів кукурудзяного рекорду від Адріана Кокса

Дослідження з Небраски

Анжела Бастідас досліджувала підсівання у своїй докторській роботі в UNL (Університет Небраски, Лінкольн), висіваючи покривні культури в кукурудзу  імітуючи польові посіви. Вона підсівала декілька видів покривних культур:

 • 60 фунтів/акр жита (67 кг/га - прим. ред.); 
 • 20 фунтів/акр вики (22,5 кг/га - прим. ред.); 
 • 40 фунтів/акр сої  MG VIII (45 кг/га - прим. ред.); 
 • 10 фунтів/aкр редьки (11,2 кг/га - прим. ред.); 
 • 38 фунтів/акр суміші жита, вики і редьки по 30, 5 і 3 фунта, відповідно (по 33,6, 5,6 та 3,4 кг/га - прим. ред.) 

На час підсівання кукурудза була на стадії V8. Пізніші дати посівів не впливали на врожайність кукурудзи, але покривні культури утворювали дуже мало біомаси. Однак підсівання покривних культур під час сівби знижувало врожайність до 160 бу/акр (10 т/га - прим. ред.). Коли біомаса покривних культур та бур’янів влітку збільшилась, урожайність кукурудзи зменшилася.

Читати за темою: Підживлення кукурудзи ― рекомендації науковців США

У 2018 році проводились дослідження на фермі та демонстраційне дослідження NRCS. Фермери у окрузі Меррик порівнювали варіанти посіву восени з осіннім посівом + підсіванням навесні. Восени 2017 року,  обидва варіанти мали розвинені сходи покривних культур. Суміш покривних культур в обох варіантах була оброблена гліфосатом 10 травня 2018 р. 

Кукурудза була посіяна 17 травня, після чого 1 червня було додано 32 г гліфосату + 5 унцій гербіциду Статус на акр (80 г/га та 355 г/га відповідно - прим. ред.). Вони використовували спеціальну сівалку для підсівання покривних культур Hiniker. Варіанти досліду:

 • 6 фунтів/акр вігни (6,8 кг/га - прим. ред.), 
 • 6 фунтів/акр сої (6,8 кг/га - прим. ред.), 
 • 0,5 фунта/акр рожевої конюшини (0,57 кг/га - прим. ред.), 
 • 5 фунтів/акр кроталярії (5,67 кг/га - прим. ред.), 
 • 2 фунти/акр вики (2,26 кг/га - прим. ред.), 
 • 3 фунти/акр гречки (3,4 кг/га - прим. ред.), 
 • 0,5 фунти/акр цикорію (0,57 кг/га - прим. ред.),
 • 0,5 фунта/акр льону (0,57 кг/га - прим. ред.), 
 • 0,5 фунта/акр ріпаку (0,57 кг/га - прим. ред.), 
 • 6 фунтів/акр жита (6,8 кг/га - прим. ред.),
 • 6 фунтів/акр вівса (6,8 кг/га - прим. ред.). 

Жоден з варіантів не мав відмінностей по врожайності кукурудзи; у дослідженні не повідомлялося про вимірювання біомаси.

У 2017 році на фермі в окрузі Доусон фермер проводив дослідження, де порівнював посів різноманітних покривних культур одночасно з посівом кукурудзи в органічній системі виробництва. 

Варіанти включали: 

 • 12 фунтів/акр сої (13,6 кг/га - прим. ред.); 
 • 2 фунти/акр конюшини (2,26 кг/га - прим. ред.); 
 • 5 фунтів/акр суміші фацелії, сочевиці і турнепсу (5,65 кг/га - прим. ред.);
 • дворядний посів кукурудзи; 
 • контроль.

Читати за темою: Соя: у чому цінність золотого боба?

Різниці в урожайності між варіантами не було; у дослідженні не повідомлялося про вимірювання біомаси.

Дослідження з інших штатів

Дослідники штату Пенсільванія провели численні дослідження по підсіванню покривних культур і навіть комерціалізували спеціальну сівалку InterSeeder. Цей  інформаційний лист містить перелік їхніх досліджень та їх рекомендації щодо термінів підсівання у кукурудзу на стадії V5, використання гербіцидів та види покривних культур, що використовувались.

Дослідники з Університету Вісконсіна висівали редьку, червону конюшину і озиме жито в кукурудзу на стадії V5 

Сівба покривних культур підсівом у кукурудзу

Покривні культури мали гарний приріст до збирання зернових. Біомаса видів покривних культур коливалась після жнив внаслідок покриття залишками кукурудзи. Жито було єдиною культурою, яку потрібно було знищувати наступної весни. За два роки дослідження не було зниження врожайності та жодного видимого стресу для кукурудзи. Цей  інформаційний лист узагальнює результати досліджень Університету Вісконсіна.

Читати за темою: Посібник із вибору гібридів кукурудзи

Дослідники штату Мічиган порівнювали підсів райграсу, рожевої конюшини і редьки в кукурудзу від стадій росту V1 до V6. Вони виявили найбільший вплив бур'янів та покривних культур на стадії V1, який зменшувався з підсіванням на кожній наступній стадії. Врожайність кукурудзи зменшувалася при підсіві на стадії V1, але не на інших. Підсів на стадії  розвитку кукурудзи V4-V5 призводив до накопичення найбільшої біомаси покривної культури у жовтні.

Дослідження Університету штату Огайо порівнювали урожай монокультури кукурудзи із кукурудзою, в яку підсівали окремо такі варіанти видів, як:  редька, однорічний райграс і червона конюшина. Види покривних культур були підсіяні за допомогою сівалки з високим кліренсом на стадії V6. Біомаса червоної конюшини і редьки після збору врожаю була вищою, ніж райграсу, і біомаса червоної конюшини, наступної весни була вищою, ніж райграсу.

Читати за темою: Підрахунок врожайності кукурудзи через фактори врожаю

У 2017 році на фермі в Огайо проводились дослідження підсівання 13 фунтів/акр райграсу (14,7 кг/га - прим. ред.) або 30 фунтів/акр жита (33,5 кг/га - прим. ред.), підсіяних у кукурудзу на стадії V6, порівняно з контрольним варіантом. Обидві трав'яні покривні культури мали приріст у 4-6 дюймів (10-15 см - прим. ред.) під час збирання кукурудзи. Різниці між урожаєм кукурудзи у варіантах не було.

13 фунтів/акр райграсу (14,7 кг/га - прим. ред.), 30 фунтів/акр жита (33,5  кг/га - прим. ред.) і 27 фунтів/акр вівса (30,5 кг/га - прим. ред.) підсівали у сою на стадіях розвитку R3, R5 і R7 у дворядний посів сої в дослідженнях проведених на фермі в Огайо у 2017 році. Соя, в яку підсівали овес на стадії R5 та соя, в яку підсівали жито і райграс на стадії R7, давали значно менший урожай, ніж контроль (без підсівних покривних культур).

За матеріалами cropwatch.unl.edu.

Ⓒ Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus