Горіховий бізнес: ТОП-11 питань про вирощування пекану

Горіховий бізнес: ТОП-11 питань про вирощування пекану

3 лютого 2020 4977 0

Переклад з англійської

У штаті Міссісіпі ростуть від 14 000 до 16 000 акрів (5,6-6,4 тис. га – прим. ред.) садів пекану і тисячі дерев на приватних подвір’ях. Площі садів коливаються в розмірі від 25 до 500 акрів (10-200 га – прим. ред.). Зазвичай у штаті вирощують 6,5 млн фунтів горіхів пекану (близько 3 тис. т – прим. ред.). Комерційні сади, посаджені на хороших ділянках, із використанням стійких до хвороб сортів та при добрих системах управління можуть у середньому 750 фунтів горіхів пекану на акр (850 кг/га – прим. ред.). Пересічне виробництво продукції в штаті, включаючи невеликі домашні сади з дуже незначним управлінням, ймовірно, становить менше 250 фунтів на акр (280 кг/га – прим. ред.).

graina.com.au

Горіх пекан продають безпосередньо споживачам, закупівельникам або поштою. Інтенсивна технологія, зрошення, правильний контроль шкідників та хвороб, своєчасне збирання врожаю та належний маркетинг необхідні для того, щоб зробити виробництво горіхів пекану вигідним. Протягом останніх 5 років горіхи пекану оцінювались від $0,50 до $2,00 за фунт ($1,25-5/кг – прим. ред.) залежно від регіону виробництва. Зараз основними комерційними сортами, які рекомендуються до вирощування у США, є: Owens, Kiowa, Forkert, Cape Fear і Choctaw на півночі Міссісіпі та Kiowa, Cape Fear, Melrose і Sumner на півдні Міссісіпі.

Що можна зробити для поліпшення якості горіхів пекану?

Якість горіхів пекану залежить від здоров’я дерева та умов навколишнього середовища протягом вегетаційного періоду. Після дощу під деревом не повинно бути стоячої води довше, ніж 24 години. Для подолання поганого стоку можуть знадобитися поверхневі рівчаки. Підтримуйте вільну рослинність під кроною дерев. Відмерла трава під кроною дерева майже така ж корисна, як і зрошення. Використовуйте конюшину для трав’яного покриву саду, щоб допомогти забезпечити дерева необхідним азотом, а також підтримати корисних комах, які живляться попелицею на деревах пекану. Конюшина повинна відмерти до середини літа, зменшуючи конкуренцію за вологу. Якщо потрібно, обріжте одиночні дерева, щоб забезпечити рух вітру. Парша для поширення на горіхах потребує вологи.

Читати за темою: Біологічне, органічне та біодинамічне землеробство — як врятувати ґрунти і людей

Зробіть аналіз ґрунту та дотримуйтесь рекомендацій. Це усуне будь-яку можливість дефіциту поживних речовин.

Які сорти слід посадити?

Підбір сортів для Міссісіпі вмотивований стійкістю до хвороб та якістю горіхового ядра. Основними сортами, рекомендованими для дельти Міссісіпі, є Owens та Kiowa, за ними йдуть Forkert, Cape Fear та Choctaw. Виробники півдня штату Міссісіпі віддають перевагу Kiowa та Sumner в якості основних сортів, за якими йдуть Melrose, Jackson та Elliot.

Чи можна заробити гроші, вирощуючи пекан?

Якщо правильно підібрати сорти, то пекан можна вирощувати по всьому штату Міссісіпі на добре дренованих, родючих ділянках. Інтенсивна технологія, зрошення, правильний контроль комах та хвороб, своєчасне збирання врожаю та належний маркетинг необхідні для того, щоб зробити виробництво горіхів пекану вигідним. 

pinterest.com

Перші кроки потрібно робити ретельно, враховуючи вибір ділянки, вибір сорту, посадку та обрізку. Відповідна технологія та стартові витрати повинні бути пристосовані до потенційного врожаю. Потенційна врожайність визначається з урахуванням родючості ґрунту, боротьби з комахами і хворобами та змінами плодоношення.

Як швидко дерева пекану стануть продуктивними?

Пекан повинен бути скоростиглим (починати плодоносити в ранньому віці – прим. ред.), але не потрібно доводити зріле дерево до віку, коли якість горіха стане неприйнятна, або коли дерево стає надто вимогливим. Старіші сорти, як правило, менш скоростиглі, ніж нові, які починають плодоносити вже на 5-6-й рік.

Чи достатньо хороший мій ґрунт для пекану?

Пекан не буде рости у поганих, а особливо, вологих умовах. Сад пеканів, який росте на бідному, малопродуктивному ґрунті, приносить лише розчарування. Багато недосвідчених виробників працюють протягом 10-20 років, перш ніж усвідомити, що їх проблеми почалися з ґрунту, де вони посадили свої дерева. Переважно пекани ростуть, як природні рослини, в річкових низинах. Алювіальні ґрунти, що знаходяться в цих низинах, зазвичай є найкращим місцем для садів. Для розвитку міцної кореневої системи пеканам потрібно, як мінімум, 3 фути (близько 1 м – прим. ред.) добре дренованого ґрунту над мінімальною глибиною рівня ґрунтових вод. Пекани, висаджені на мілководних ґрунтах з поганим внутрішнім дренажем, ніколи не розвинуться у великі, продуктивні дерева.

Місце для посадки повинне мати хороший поверхневий та внутрішній дренаж, отримувати сонячне світло цілий день та знаходитися не менш ніж за 30 футів (9 м – прим. ред.) від будівель, інших дерев чи лінії електропередач.

Читати за темою: Агропрогноз: Ґрунтова волога та способи її збереження 

Як можна знищити бур’яни навколо дерев?

Існує кілька ефективних способів боротьби з бур’янами навколо дерев пекану. Вибір багато в чому залежатиме від обладнання та препаратів, які ви використовуєте. Найпоширеніший метод – це низько скошена дернина з гербіцидною смужкою навколо дерев. Основна мета – усунення конкуренції за вологу та поживні речовини, а також залишається хороша поверхня для збирання урожаю восени.

Раундап та інші селективні гербіциди можна використовувати після того, як дереву виповниться кілька років, або ж із застосуванням захисних екранів. Захисний екран захищає стовбур дерева. Важливо не допускати, щоб гербіцид контактував із зеленими стеблами або листям.

Як часто і скільки слід поливати?

Найбільш критичний час для нещодавно посаджених саджанців пекану і молодих дерев – це перше літо. Ретельно поливайте верхні 6–8 дюймів (15-20 см – прим. ред.) ґрунту. Забезпечте щотижневе промочування, а не часті легкі розбризкування. Мульча з соснової хвої, соснової кори та згромадженого листя або подібних матеріалів допоможе зберегти прохолоду і вологу в ґрунті.

Часте розпушування ґрунту навколо дерев буде корисним і необхідним. Хороший полив спричиняє ущільнення, а кореням потрібен кисень для росту. Великим рослинам може знадобитися невеликий насип довкола пристовбурного кола, щоб утримувати воду досить довго та вбирати її.

Чому пекани не плодоносять щороку?

Чергування плодоношення у продуктивності пекану означає, що дерево дає одного року відносно великий урожай горіхів, а наступного – менший. Це характерно для дерев пекану та інших листяних лісових дерев. Щоб зменшити наслідки чергування плодоношення, вибирайте сорти, які мають тенденцію до послідовних щорічних плодоношень, а також практикуйте відповідну технологію вирощування. Здорові дерева будь-якого сорту краще плодоносять з року в рік.

Для того, щоб дерево навесні росло досить енергійно, давало листя та квіти, які йому потрібні для гарного врожаю, воно повинно містити достатньо засвоєних запасів поживних речовин протягом зими, щоб підтримати його першу фазу росту. Тому все, що заважає здатності дерева виробляти і зберігати поживні елементи, вуглеводи тощо, також заважає його здатності плодоносити. Зокрема сам урожай горіхів, вік та здоров’я дерева.

Наскільки далеко одне від одного слід садити дерева пекану?

Зазвичай інтервал визначається віком дерева. На сьогоднішній день рекомендований інтервал – це використання квадратної схеми та посадка на відстані 45 футів (приблизно 14 м – прим. ред.). Ці дерева доведеться проріджувати у віці 20-25 років.

Правильний інтервал потрібен для усунення конкуренції за поживні речовини, вологу та сонячне світло. В ідеалі кінці гілок дерев ніколи не повинні перекриватися. У полудень протягом літа 25-35% землі повинні отримувати сонячне світло.

Чи потрібна обрізка деревам пекану?

Молоді дерева пекану повинні бути сформовані на ранніх етапах розвитку. Якщо їх не сформувати, вони утворюють гілки з гострим кутом відходження. По мірі того, як ці гілки стають лідерами зрілого дерева, вони з часом розчахуються від вітру та під великою вагою плодів.

seeds.org.ua

Кут відходження гілки можна контролювати підв’язуванням, оскільки кут гілки залежить від положення бруньки, з якої вона виходить. Пекан зазвичай має 3 або більше бруньок у вузлі. Верхня брунька – первинна. Вона є домінуючою і має тенденцію до росту майже прямо вгору. Цю бруньку слід використовувати для встановлення центрального лідера. Бічні гілки повинні розвиватися з вторинних бруньок протягом 1-го та 2-го років. Цим брунькам слід дозволити розвиватися лише після того, як дерево виросте на понад 6 футів (1,8 м – прим. ред.).

Який метод слід використовувати для прищеплення пекану?

Щеплення four-flap є основним методом, що застосовується навесні. Також його називають методом щеплення «банан», ця методика підходить для щеплення невеликих саджанців пекану та гілок великих дерев. Оптимальний діаметр підщепи – від 3/8 до 5/8 дюймів (10-15 мм – прим. ред.). Щеплення найкраще діє, якщо прищепа та підщепа однакового діаметру.

Можна починати щеплення, коли кора вільно відстає. Зазвичай в умовах Міссісіпі це середина квітня – перші дні травня на початку весняного росту. Уважно розгляньте сорти пеканів, пристосованих до вашої місцевості при виборі щеплення. Ви не досягнете успіху, розмножуючи сорт, який не підходить до вашої місцевості та цілі.

Джерело - extension.msstate.edu

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus