Бліц-інтерв'ю з коровою

Наодинці з коровою: 15 важливих запитань (бліц-інтерв’ю)

1 квітня 2018 1087 0

Кажуть, успіх залежить від команди. Найчастіше ми пишемо про її головних гравців — фермерів, але вирішили відновити справедливість та розпитати про життя і роботу інших не менш важливих членів команди.

Ми гостювали у фермерському господарстві «Першоквітневе» на Черкащині і побували на сучасній молочно-товарній фермі. Тут в чудових умовах утримують 400 голів великої рогатої худоби, з-поміж них — 199 голів дійних корів. Середньодобовий надій на корову становить цілих 55 літрів молока.

Про успіхи цієї ферми вже давно знають у сусідніх районах та областях, тож рано-вранці прямо перед першим доїнням ми поставили кілька запитань… корові Марусі. Що ж цього вийшло — читайте.

Kurkul.com: Кхм, у нас вперше такий незвичний співрозмовник. Але дякуємо, що виділили для нас час. Як вам вам живеться на фермі?
Корова Маруся: Як на курорті: масажі, музичка, гідне пійло та їжа. Господар дбає про нас не гірше, ніж про свою дружину. Доярки та інші робітники ніколи не ображають. Тільки ото часто просять давати більше молока — від надоїв залежить, скільки їм премії дадуть.

Kurkul.com: Ми чули про ваші рекорди — понад 50 літрів молока на день. Як ви цього досягаєте?
Корова Маруся: Це все порода — наша українська чорно-ряба. Ну і господарі добре дбають. Але, ясна річ, хотілося б більше давати молока і втерти носа отим офіційним рекордсменкам, котрих якийсь там Гіннес в книжку заносить!

Kurkul.com: Які ще цілі є у вашому житті?
Корова Маруся: Моя найголовніша ціль — не загриміти на стейки (сміється). Я ж кровна молочна, а часи зараз дуже нестабільні.

А взагалі, тут що не день, то ціль: там молока більше, там когось хвостом увернути, то між рогами почесати. А ще ж треба поїсти, погуляти, відпочити, подоїтися. Часу на глобальні цілі поки не вистачає…

Kurkul.com: Розкажіть про своє харчування — це ж також дуже важливо для надоїв.
Корова Маруся: У нас на фермі є власний дієтолог. Хороший мужик. Підбирає нам збалансовані, смачні корми: і комбікормчик, і силос, і бурячки. А яка трава в нашому районі... ммм, із землю гризла б!

Kurkul.com: Кажуть, у вас тут сучасні доїльні зали, апарати і добре вишколені доярки?
Корова Маруся: О, так, у нас такі зали, що сама із задоволення бігла б молоко віддавати. Господар кілька мільйонів, кажуть, для нас, миленьких, вклав. Нові установки, розслабляюча обстановка, суперобладнання для нашого молока. І дівчата-доярки проходять спеціальні курси, щоб нам догодити. Так що стараємось!

Kurkul.com: Який спосіб утримання практикують у господарстві?
Корова Маруся: Звичайно, що нас тут люблять і поважають. Тому тільки вільний випас. Правда, поки місця для нас мало, але вірю, що скоро без мораторію на продаж землі господар таки зможе прикупити земельки і насіяти нам смакоти…

Kurkul.com: А які ще нюанси є у догляді за вами?
Корова Маруся: Нам має бути тепло, сухо і комфортно. Ще треба чистити шерсть, купати, обрізати копита. Ну по-вашому, це педикюр називається. Абсолютно нічого складного.

Kurkul.com: Що вам завдає клопоту найчастіше?
Корова Маруся: Іноді мухи й комарі залітають у кімнати. Ну і добрячий перегар наших зоотехніків Васі і Толіка. Хазяїн уже як з ними не боровся: і матюків розкаже іноді, і премії може позбавити, і навіть з роботи грозився вигнать. Але цього ненадовго вистачає. Людей у селі мало, тому й тримаються робітників, які є.

Kurkul.com: Як працює ваш ветлікар?
Корова Маруся: Знаєте, у нас прекрасний Айболить=) Послухає, постукає, погладить… Золоті руки, я б сказала. Усі у нас здорові, як корови.

Kurkul.com: Як і з мужчинами, тобто биками, справи на фермі?
Корова Маруся: Ой, знаєте, недавно дівчата розказували, що притягнули нам на ферму штучну тьолку і мучають нашого красунчика Емфітевзиса. Це бугай на весь район у нас!

Kurkul.com: Ви в курсі про нові молочні держстандарти?
Корова Маруся: Звичайно! Це ТОП-новина на нашій фермі. Більше ніякого молока другого сорту. Але роботи нашим колегам у дворах мало буде. Хтозна що їх чекає. А нам це не страшно — наше молоко п’є сам Максим Мартинюк разом із Олею Трофімцевою. Навпаки, тепер для нас робимуть ще більше, щоб якість тільки кращала.

Kurkul.com: А про плани перейти на HACCP вам господар щось говорив?
Корова Маруся: Ой, ну його той ХАССП. Каже, треба впровадити скоро. Недавно приїжджали спеціалісти — під кожен хвіст заглядали та роги крутили… Так ми розхвилювалися, що дали молока в той день як звичайні корови по 25 літрів...

Kurkul.com: А як ви ставитеся до Олега Ляшка, його політичної сили і корови, яку він колись привів під Верховну Раду України?
Корова Маруся: Ууууух, заздрю тій курві Варці. По Києву погуляла там, на місто подивилася. Але цілунків від Ляшка мені точно б не хотілося. Хоча вибори не за горами: може, ще буде шанс на тєліку засвітитись.

Kurkul.com: Які прогнози по надоях на цей рік маєте?
Корова Маруся: За прогнозами — то вам до «молочного зануди» Максима Фастєєва. Він каже, що обсяги виробництва молока в 2018 році мають збільшитися на 6 %. Але наша справа проста — ставити нові молочні рекорди і тішити людей смачнющим молоком.

Kurkul.com: За що любите свою роботу і що порадили б коровам, для яких життя стало рутиною?
Корова Маруся: Багато за що. Ми годуємо Україну і світ своїм молоком. Люблю за те, шо діти його п’ють. Люблю роботу за запах перегару наших зоотехніків, завдяки якому одразу розумієш — ось і настав новий ранок, новий день, і ми знову виконуємо важливу місію =)

Колегам-коровам раджу менше брикатися, не «зажимати» молоко, ніколи не скупитися і радіти маленьким дрібницям (новій помаді доярки чи смачному корму) і народити багато маленьких корівок, які продовжать нашу велику молочну місію!

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2018 p.

Виконано за допомогою Disqus