Продаж зерна швидко, зручно і вигідно — огляд мобільного додатку для фермерів

Продаж зерна швидко, зручно і вигідно — огляд мобільного додатку для фермерів

17 вересня 2020 2556 0

Кожного сезону продаж і купівля зерна є топ-темою для українських аграріїв. Сільгоспвиробники обирають різні тактики збуту: продавати одразу або притримати зерно, в очікуванні зростання ціни. У теперішній час диджиталізації, на допомогу сільгоспвиробникам приходять сучасні додатки, сервіси та платформи, де можна отримати інформацію про ціни на зерно в Україні та знайти свого покупця чи продавця. 

Одним з таких електронних майданчиків є Zernotorg.ua, про роботу якого Kurkul.com поговорив із молодим фермером, керівником ПСП «Денихівка» та власником «Dengoff AgroFamily» Богданом Балагурою, який також поділився враженнями про сезон 2020 та очікуваннями на найближчий час.

Читати за темою: Zernotorg.ua запускає новий сервіс для продажів зерна

Kurkul.com: Розкажіть про виробництво основних культур в цьому сезоні.

Богдан Балагура: Прогнози, які були, виправдовуються — врожаю в центральній і східній Україні, як правило, немає, а на Півдні він дуже слабкий через цьогорічні складні погодні умови. Ми зараз починаємо жнива і показники саме такі, як ми прогнозували — нижче середнього, не дивлячись на те, що у нас було більше дощів, ніж у решти областей країни. В Одеській області взагалі дуже сумна ситуація, більшість фермерів не проводять жнива, а просто дискують поля. 

Kurkul.com: Минулого року прогнозували рекордний врожай зернових. Як склалась ситуація цього року та на що варто очікувати зараз?

Богдан Балагура: Україна не займає левову долю на світовому ринку, тому те, що в нас немає врожаю, на світовій кон'юктурі не відобразиться. Щодо України в цілому, то зрозуміло, що деякі аграрії мали контракти, які будуть «горіти» і за рахунок цього ціна буде збільшуватися. Проте, ціна на пшеницю не піде так стрімко вгору, як би ми цього хотіли, особливо в порівнянні з курсом долару. А от ціна пального піде вгору набагато швидше, аніж пшениця, і, якщо перерахувати збіжжя на паливо, то за 1 т продукції ти не купиш необхідний об'єм палива. 

Читати за темою: Експерти спрогнозували ціни на зернові нового врожаю

Kurkul.com: Щоб Ви порадили фермерам щодо продажу зерна? Який алгоритм продажу треба обрати?  

Богдан Балагура: Наші фермери мають зрозуміти одну важливу річ — на ринку зерна треба грати в «коротку». Тобто ідеально продавати зібрану продукцію тут і зараз, але майже одночасно треба купити аналогічний продукт за меншою ціною.

Урожай має працювати і до січня наступного року він повинен «обернутися» 5-6 разів, бо тільки так фермер зможе вторгувати по 2-3 долари за раз. А в кінцевому підсумку прибуток може зрости, наприклад, на 10 доларів на тонні. Це ж набагато краще, аніж якби це зерно просто лежало на складі, тобто це фактично були б заморожені гроші.

Мало хто рахує, але на зберігання треба ресурси. Так, це здається ризиковою справою, але будь-який ресурс має заробляти для фермера гроші.

Так, багато що залежить від фінансових можливостей компанії та плану на сезон. Серед невеликих підприємств багато хто продає зерно зараз, бо на сьогодні ціна є непоганою.Навіть аномально високою на деякі позиції.

На ці гроші сільгоспвиробники можуть закупити пальне і на цьому виграти.

А люди, які будуть тримати, дочекаються поки ціна на зерно трішки виросте, а разом з нею виросте і ціна на паливо і, відповідно, курс долара. Фактично, вони будуть нести витрати на зберігання, але так нічого і не виграють. Якщо говорити про компанії, які будуть збувати продукцію ближче до наступної весни, то вони будуть в плюсі, але це треба мати великий запас збіжжя та свої потужності для зберігання.

 

Kurkul.com: Як Ви порадили б фермерам формувати цінову політику? Де моніторити ціни, на які ринки орієнтуватися?

Богдан Балагура: Я б радив обрати короткострокову стратегію з гаслом «купив-продав» по мінімальному профіту та не грати в «довгу» гру, адже в цьому році буде аномальний порядок речей і, особисто я, користують сервісом Zernotorg.ua. Спокійно і зручно за 15 сек я можу подивитись ряд інформації, з якої можу зробити висновок про планування ходу подій. Це продукт, в якому людина може швидко прийняти рішення без плутанини. 

Важко комусь щось радити, бо такі рішення залежать саме від обраної від стратегії. Може в «довгу» стратегію і можна заробити, але, на мою думку, в «короткій» ти більш захищений і, за умови активної праці, програти в ній неможливо.  

Kurkul.com: Розкажіть які опції додатку найчастіше використовуєте?

Богдан Балагура: Користуюсь додатком через Telegram-бот. Це дуже зручно, оскільки, маючи якусь попередню домовленість, іноді доводиться робити багато розрахунків, а бот автоматично прораховує все, саме на дану культуру і навіть показує вартість перевезення. І на основі цих даних можна прийняти рішення, що дуже економить час.

Kurkul.com: Як раніше Ви моніторили цю інформацію?

Богдан Балагура: Переривав багато різних сайтів, груп, робив багато різних дзвінків, що займало до години мого часу. Бот цю роботу робить набагато швидше. В додатку відображаються конкретні цифри, а в телефонному режимі все, так би мовити, на словах. Zernotorg.ua — це 80% бази, на яку я орієнтуюсь, а 20% — це телефонні дзвінки, бо це теж інколи важливо.   

Kurkul.com: Чи хотіли б Ви додати якісь інші функції?

Богдан Балагура: Було б доцільно запрограмувати прорахунок із підказками. Наприклад, щоб додаток давав підказки, яку кращу позицію зайняти, або поради на кшталт «Рекомендуємо притримати пшеницю на 5-7 днів, бо, з нашими прогнозами вона виросте в ціні». Загалом, цей сервіс виконує всі задачі на відмінно.   

Kurkul.com: Порадили б цей сервіс колегам?

Богдан Балагура: В спілкуванні з колегами раджу не гаяти час і використовувати його. Також рекомендую фермерам правильно використовувати телефон: менше дзвонити, а більше «юзати» правильні чати, боти та групи. За день у вас може бути понад 25 дзвінків з різним діапазоном цінових пропозицій, які важко переварити. А тут одразу зрозуміло, кого варто автоматично відсіяти, а з ким можна продовжити спілкування. Крім того, навчатись ним користуватись непотрібно, просто необхідно мати посилання на бот. 

Чому б не йти в ногу із часом? Го юзати корисні додатки для аграріїв разом!

©  Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%