Першу сімейну молочну ферму відкрили на Рівненщині

6 грудня 2017 1240 0
Корови
Kurkul.comКорови

У селі Стара Мощаниця Здолбунівського району Рівненської області у господарстві Наталії й Василя Никончуків 29 листопада відбулося відкриття сімейної молочної ферми «Відродження». Про це повідомила прес-служба кластеру «Натуральне молоко».

«Ферма, яку ми сьогодні бачимо — це сучасна молочна ферма з усіма технологіями, які використовують у світі. Ми запозичили цю ідею у канадського уряду. Переконані, що вона є успішною, і зробимо все можливе, щоб ідея була реалізована якнайкраще у Рівненській області», — запевнив засновник кластеру «Натуральне молоко», голова правління благодійного фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич.

Для функціонування сімейної молочної ферми «Відродження» збудовано новий корівник, придбано сучасне обладнання: доїльний апарат, холодильник об’ємом 700 л. (це дозволить збирати молоко також з господарств інших селян). Окремим важливим для реалізації проекту питанням є забезпечення сімейних ферм високопродуктивними коровами, яких на вільному ринку придбати складно та дорого.

Як запевнила начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Мирослава Лук’янчук, племінний репродуктор ПСП «Україна» надав сімейній фермі дуже високопродуктивне поголів’я худоби.

На придбання корів та інвентарю, необхідного для виробництва молока, інвестори надали приватному підприємцю Наталії Никончук кредит у сумі 166 тис. грн терміном на чотири роки під 15 %.

Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу — реалізація продукції. У цьому для сімейних молочних ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. Так, на момент відкриття переробне підприємство «Радивилівмолоко» вивезло з сімейної молочної ферми «Відродження» перший добовий надій молока — 250 літрів — від десяти корів ферми.

За умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм, ТзОВ «Укрмілкінвест» гарантує своїм партнерам збут молока на більш вигідних умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

Виконано за допомогою Disqus