Відмова від молока другого сорту переноситься щонайменше на півроку

8 грудня 2017 303 0
Молоко
pixabay.comМолоко

До цього передбачалося, що зміни ДСТУ набувають чинності з 1-го січня 2018 р. Згідно нового ДСТУ в Україні повинні залишитися три сорти: екстра, вищий і перший, повідомляє Інфагро.

21 листопада 2017 р. в Інституті продовольчих ресурсів НААН відбулося засідання підкомітету «Молоко й молочні продукти» Технічного комітету «Молоко, м’ясо та продути їх переробки», у якому взяли участь представники Мінагрополітики, Держветфітослужби, ДП «Укрметртестстандарт», ДП «УкрНДНЦ», асоціацій — представників виробників молока й молочних продуктів.

На засіданні вирішили доопрацювати редакцію Державного стандарту України 3662: 2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» згідно з пропозиціями, які були надані учасниками.  А також рекомендувати Технічному комітету погодитися з пропозицією Мінагрополітики щодо запровадження в дію ДСТУ з 1 липня 2018 р.

Це означає, що другий сорт молока, від якого повинні були відмовитися в новій версії ДСТУ, офіційно залишається легальним варіантом при реалізації сировини для промислової переробки.

Передбачалося, що нова редакція Державного стандарту України 3662: 2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» набуває чинності з 1-го січня 2018 р. Оператори ринку побоювалися, що таке рішення може привести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі загалом, так і для населення в сільській місцевості.

Нагадаємо, що близько третини молока, що надходить на переробку, у даний момент приймається як другий сорт, а велика частина цього обсягу якраз і є сировиною населення.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%