За останні 5 років 2017 р. став найприбутковішим для молочників — Ярмак

15 січня 2018 245 0
Корови
Kurkul.comКорови

По рівню умовної прибутковості виробництва молока Україна повернулася до 2014 р. Однак ефективність у більшості підприємств за цей період суттєво підвищилася. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Можна сміливо говорити, що 2017 р. для молочників був найприбутковішим за останні 5 років. 2017 р. для молочників був найстабільнішим роком в історії молочної галузі України! Загальна сума абсолютних коливань українського молочного індексу (УМІ) за рік склала 46 %. Іншими словами, прибутковість галузі коливалася у 2,1 рази менше, ніж лише рік тому! Нічого подібного ще ніколи в історії Українського молочного бізнесу не було», — повідомив Андрій Ярмак.

За його словами, сьогодні існує багато нових проектів у молочному тваринництві. Практично всі ефективні виробники розширяють виробництво.

«Для мене яскравим показником розвитку професійного виробництва молока в Україні є значне збільшення попиту на кваліфікованих працівників галузі. Якщо ще на початку 2017 р. в Україні в молочних господарствах працювали ветлікарі з зарплатами на рівні 4–5 тис. грн/місяць, то зараз на вакансії ветлікарів із зарплатою нижче 8–10 тис. бажаючих знайти дуже важко», — розповів експерт.

Андрій Ярмак додав, що тим, хто хоче заробити стільки ж грошей, як у 2017 р., варто пошукати способів підвищення ефективності на 10 %. Оскільки якщо Україну не підтримає світовий ринок, прибутки виробників молока у 2018 р., з високою імовірністю, знизяться. На думку експерта, варто очікувати зниження УМІ на 10 %.

Виконано за допомогою Disqus