Український ринок ЗЗР на 30% складається з фальсифікатів — Держпродспоживслужба

1082
0
Захист рослин
Kurkul.comЗахист рослин

Запровадження мораторію на перевірки суб’єктів господарювання спровокувало збільшення обороту саме фальсифікату ЗЗР. Свою думку висловив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю і сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко для пресс-служби Держпродпотребслужби.

«За час мораторію дуже багато недобросовісних «торговців» скористалися ситуацією і розпочали масове розповсюдження, зокрема через роздрібну мережу, фальсифікованих та підроблених пестицидів та агрохімікатів для сільськогосподарського застосування. Не лише дуже негативно позначається на репутації України як надійного партнера в товарообігу якісною продукцією рослинного походження, але й наносить непоправної шкоди довколишньому середовищу та здоров’ю людей», —  зазначив Андрій Челомбітко.

Заступник начальника управління фітосанітарної безпеки —  начальник відділу захисту рослин Віктор Стефківський у свою чергу, наголосив, що ринок фальсифікованих ЗЗР складає 20-30%, а в роздрібній торгівлі — до 50%.

За словами Андрія Челомбітко, покращення фітосанітарного стану українських полів є одним із найважливіших при створенні сприятливого клімату для вдалих врожаїв та експорту рослин українського походження. Складовою таких умов є застосування у сільському господарстві якісних ЗЗР, контроль за їх обігом та виконання вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі при виробництві та експорту рослин та продуктів рослинного походження.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus