Суд зобов'язав Monsanto виплатити $80 млн онкохворому

28 березня 2019 428 0
Суд зобов'язав Monsanto виплатити $80 млн онкохворому
agroinsider.com.ua

Monsanto програла чергову справу про отруєння гліфосатом. Так, 27 березня федеральний суд в Сан-Франциско (США) засудив компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Про це повідомляє dw.com.

Рішення присяжних від 27 березня 2019 р. може стати прецедентним, оскільки справа вперше розглядалося в федеральному суді США, а всього в американських судах знаходиться близько 11 тис. позовів проти компанії.

«Вирок не здатний вплинути на результати десятирічних наукових досліджень і висновки контрольних органів по всьому світу, які доводять безпеку гліфосатовмісних гербіцидів і підтримують висновок, що вони не призводять до онкологічних захворювань», — йдеться в повідомленні Bayer. Німецький концерн збирається подавати апеляцію на вирок.

Нагадаємо, минулого року за рішенням суду Сан-Франциско компанія Monsanto має виплатити $289 млн компенсації потерпілому з онкологічним захворюванням. На думку присяжних, розвитку захворювання значною мірою сприяв гліфосат, що міститься у виробленому компанією гербіциді Roundup. 46-річний потерпілий, який раніше працював наглядачем шкільної території, використовував цей засіб протягом декількох років.

22 жовтня 2018 р. суд в Каліфорнії зобов'язав Monsanto виплатити іншому потерпілому з онкологічним захворюванням $78 млн.

Виконано за допомогою Disqus