На Київщині сплеск хвороб на соняшнику

12 серпня 2019 756 0
На Київщині сплеск хвороб на соняшнику
Kurkul.comНа Київщині сплеск хвороб на соняшнику

На Київщині велика кількість опадів у травні та на початку червня не тільки сприяла вегетації, а й стала причиною розвитку захворювань на культурі. Про це розповів головний агроном «Тетяна-2011» Олександр Сивогорло під час візиту Kurkul.com в рамках АгроЕкспедиції Соняшник, партнерами якої стали BASF, LG Seeds Ukraine та Credit Agricole. на поля господарства.

Читати за темою: Стан соняшнику у 2019 році

«Практично всі шкідливі хвороби були. Вугільної гнилі та пероноспорозу тільки не бачив. А так — є і фомоз, і фомопсис, альтернаріоз, склеротініоз. Зробили всього лише одну фунгіцидну обробку, про що зараз дуже шкодуємо. Перша повинна була бути раніше, але дощі завадили», — розповідає Олександр Сивогорло.

Він додає, що посіви соняшнику завдяки рясним дощам виросли вдвічі всього за тиждень.

«Був по коліно, а через 6 днів став більше метру. Він так був насичений вологою, що зі стебла можна було руками витискати воду. Тому обробку проводили вже по «зірочці», — згадує агроном.

Ще одним наслідком надмірного рівня вологи став розвиток кореневої системи у верхньому шарі грунту, оскільки корінню не потрібно було рости вглиб щоб отримати достатню її кількість.

Детальніше про стан посівів соняшнику не тільки на Київщині а й у інших регіонах України читайте в нашому детальному агроекспедиційному звіті.

Виконано за допомогою Disqus