Тепла зима може негативно вплинути на врожай — думка

3 лютого 2020 914 0
Тепла зима може негативно вплинути на врожай
Тепла зима може негативно вплинути на врожай

Відсутність морозів взимку провокує збільшення чисельності гризунів на полях та кількість грибкових хвороб. На цю проблему звернув увагу директор фермерського господарства «Сад» Данило Левченко в коментарі газеті «Сегодня».

«Не так страшно, що якісь дерева рано зацвітуть через раннє тепло, як грибок, який може нанести набагато більшої шкоди. Чи не від усіх його видів можна позбутися. Поки складно сказати, що буде з урожаєм фруктових, це буде зрозуміло ближче до квітня», — говорить садівник

Водночас Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України, каже, що цієї зими ніяких ризиків для озимих культур не виникало.

«Головний ризик — це вимерзання. А через потепління, яке спостерігається вже тридцятий рік, подібні ризики перетворюються в екзотику і стають все рідше. Тим більше цієї зими взагалі не було тривалих заморозків. Сьогодні все, що посіяли на полях, — залишилося, нічого не пропало», — говорить фахівчиня.

Читати за темою: Дощ за викликом: як люди керують погодою

А якщо в лютому і будуть морози, то озимі культури здатні витримувати досить низькі температури. Це залежить від рослини — від того, наскільки вона накопичила поживних речовин, щоб пережити зиму.

«Ми очікуємо похолодання до 9-10 лютого в північній частині України, але його не можна назвати морозами для нашого клімату, і воно буде короткочасним. Можна сказати, воно ніяк не вплине на озимі», — зазначає Тетяна Адаменко.

 

Читати за темою: Експерт розповів, як аномальна зима вплине на врожай озимих

Виконано за допомогою Disqus