Обсяг тіньової оренди земель с/г сягає 70 млрд грн

19 березня 2020 288 0
Обсяг тіньової оренди земель с/г сягає 70 млрд грн
Kurkul.com

Обсяг тіньової оренди земель с/г призначення складає за оцінками експертів сягає 20-70 млрд грн при недоотриманні податків з неї до 22 млрд грн. Про це вказано у пояснювальній записці до законопроекту №3131, інформує AgroPolit.com.

У документі зазначається, що тіньовий ринок оренди у 2019 р. становв близько третини площі сільськогосподарських земель країни.

«Існуючий на сьогодні тіньовий ринок оренди земель сільськогосподарського призначення за оцінками експертів становить 28% від загальної площі сільськогосподарських земель або близько 12 млн га з 42 млн га сільгоспземель України. При цьому  в офіційній оренді перебуває близько 25 млн га сільгоспземель», — зазначається в документі.

Читати за темою: Аудит землі з сервісом Feodal.Online: як убезпечити свій головний актив?

За даними податкової служби понад 1,6 млн паїв належать громадянам України пенсійного віку.

«В Україні є 3,6 млн власників паїв, які володіють 16,4 млн га землі, а середній розмір паю становить 4,1 га. З усіх власників паїв — 2,3 млн осіб самі обробляють свої паї та 1,4 млн осіб паї загальною  площею 6,1 млн га здають в оренду. Більшість з цих земель знаходяться в оренді у с/г підприємств, в тому числі сільгоспвиробників що працюють на ІV групі спрощеної ситами оподаткування», — йдеться в проекті закону.

Виконано за допомогою Disqus