Ціни на молочну продукцію залишаться високими — експерти

13 січня 2021 284 0
Ціни на молочну продукцію залишаться високими — експерти
kurkul.com

У той час як дорожчають яйця, Асоціація тваринників України прогнозує, що ціни на молочну продукцію не знизяться через високу собівартість виробництва молока до квітня поточного року. Про це йдеться в повідомленні асоціації.

«Пікові ціни на молочку до весни точно не впадуть. Стрибок цін викликала висока собівартість виробництва молока», — повыдомляє Асоціація.

Відзначається, що починаючи з вересня 2020 року і до цього часу молочна продукція перебуває не піку своєї вартості в основному через неврожай культур, що входять в раціон корів (кукурудзи, люцерни, зернових, соняшнику та сої).

Технолог по годівлі великої рогатої худоби в асоціації Ольга Лоза пояснила, що основним критерієм для формування ціни на молоко є його собівартість, яка з початку осені 2020 року, значно зросла. Підвищення собівартості виникло у зв'язку з низькою якістю об'ємистих кормів через нинішный неврожай силосних культур майже по всій Україні і подорожчання зернових і протеїнових інгредієнтів (соя, соняшник).

У зв'язку з цим виробники не згодні реалізовувати сировину за старими цінами, і асоціація прогнозує, що така тенденція продовжиться щонайменше весь 1-й квартал 2021 року, аж поки корів годують силосом.

Читайте також: На Прикарпатті відкриють екоферму з розведення буйволів

Виконано за допомогою Disqus