Україна має можливість збільшити товарообіг з Південно-Африканською республікою

2 квітня 2021 30 0
Україна має можливість збільшити товарообіг з Південно-Африканською республікою
Kurkul.com

Агросектор має хороші експортні можливості на ринку Південно-Африканської республіки за цілою групою товарів з доданою вартістю. Про це розповіла виконавчий директор Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Олена Кудляк, інформує AgroPolit.com.

Нагадаємо, впродовж 13-18 квітня 2021 р. відбудеться перша українська Торговельна місія до Південно-Африканської республіки (ПАР). Місія планувалася ще рік тому, але, на жаль, через Covid-19 терміни її реалізації перенесли на квітень цього року. Місія ініційована МЕРТом спільно з посольством України в ПАР, ДПСС та посольством ПАР в Україні за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).

«UBTA залучена до організації ділових зустрічей в рамках роботи місії і запрошує український бізнес, який бажає ознайомитися із експортним потенціалом цієї країни та презентувати свої можливості, до участі в ній. Українська асоціація бізнесу і торгівлі рада виступити майданчиком для безпосереднього «живого» діалогу між південно-африканським бізнесом і українським», — зазначила виконавчий директор UBTA Олена Кудляк.

Для українського бізнесу ця торговельна місія буде цікава із декількох причин:

  • По-перше — ПАР це друга найбільша економіка Африки і лідер за рівнем доходу на душу населення.

«Ринок складає 60 млн споживачів. А якщо додамо робітників з інших держав та туристів, які щорічно відвідують країну, то отримаємо принаймні ще 20 млн осіб. Тобто існує стабільний споживчий попит на різні групи товарів, у тому числі й на агротовари, а їх ПАР активно імпортує», — пояснила Олена Кудляк. 

  • Друга причина — ПАР є «південними воротами» в Африку, тобто завезена туди продукція надалі реекспортується до сусідніх країн (Намібія, Ботсвана, Зімбабве, Мозамбік, Демократична республіка Конго, Танзанія та ін.)

«Сумарно ринок лише названих країн становить близько 260 млн осіб. Окрім того, центральні офіси провідних африканських торговельних мереж розташовані в ПАР, тому шлях до полиць супермаркетів, наприклад, в Анголу або в Танзанію, лежить також через ПАР», — пояснила Олена Кудляк.

Вона додала, що окрім цього, ПАР активно розвивається, залучає інвестиції в машинобудування, інфраструктуру, гірничо-добувний комплекс, альтернативну енергетику, ІТ, а Україні тут є чим поділитися.

За словами виконавчого директора  UBTA, особливо цікава перша Українська торговельна місія до Південно-Африканської республіки може бути компаніям з АПК, виробникам харчових продуктів, фармацевтам, металургам, машинобудівникам, особливо виробникам обладнання для гірничо-видобувного комплексу та суднобудування, хімікам, представникам легкої промисловості (ПАР багато виробляє і експортує вовни, бавовни та шкіри).

Вона зазначила, що наразі традиційні групи українського експорту до ПАР представлені незначною лінійкою: це, переважно, зернові, металовироби, соняшникова та соєва олії, деякі крупи.

«Поступово виходять на ринок молочні продукти, зокрема, згущене молоко та вершкове масло. Як показують наші перемовини із представниками ПАР, то в групу потенційного експорту також входить свіжа та перероблена свинина, а також м’ясо птиці. Дуже великий потенціал для кондитерської галузі», — зазначила виконавчий директор Української асоціації бізнесу і торгівлі.

За її словами, зважаючи на те, що доступ українських товарів на європейський ринок найближчим часом буде ускладнюватися, перш за все внаслідок запровадження політики Європейського Зеленого курсу, вітчизняним експортерам вже зараз варто шукати нові, альтернативні ринки.

«І Африка, зважаючи на динаміку зростання, є для цього чи не найкращою альтернативою. Тому маємо надію, що перша українська Торговельна місія до ПАР стане початком довгого взаємовигідного економічного співробітництва», — зазначила Олена Кудляк.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

2.3м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%