Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики

27 квітня 2021 35 0
Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики
Kurkul.com

Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики і використовуватиметься лише для зрошення і забезпечення водою аграріїв Херсонщини, а не Криму. Про це розповів Роман Лещенко, Міністр агрополітики та продовольства.

«Північно-Кримський канал, який до 2014 р. забезпечував Автономну Республіку Крим прісною водою, наразі використовується лише для зрошення і забезпечення водою аграріїв Херсонщини. Що стосується Криму, то наголошу, що відновлення водопостачання до Криму не буде і подібних переговорів із представниками Російської Федерації не велося ні зі сторони Мінагрополітики, ані Міндовкілля», — зауважив він.

Читати також: Мінагрополітики отримало кошти для повноцінного функціонування

Також Міністр агрополітики зазначив, що останнім часом з боку РФ здійснюється цілеспрямоване інформаційне нагнітання навколо теми поновлення водопостачання до тимчасово окупованого Криму. Зокрема, у ЗМІ поширюється неправдива інформація, що Держводагенство переходить під порядкування Держрибагенству. І, мовляв, останні ведуть активні переговори із Російської Федерацією щодо постачання прісної води в Крим.

«Хочу запевнити, що Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики і це зумовлено реалізацією Національного пілотного проєкту зрошення та меліорації. Основним завданням цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проєктів у трьох областях: Херсонській, Одеській та Миколаївській. МінАгро бере на себе лідерство в цій реформі та забезпечення її інституційної, законодавчої та фінансової основи», — наголосив Роман Лещенко.

Міністр агрополітики підкреслив, що будь-які інші трактування причин зміни форми управління Північно-Кримського каналу є безпідставними.

Читати за темою: Фрегат допомагатиме державі в реалізації стратегії розвитку зрошення

Виконано за допомогою Disqus