М’ясна галузь України закликає повернути ПДВ 20% на живих свиней та ВРХ

10 червня 2021 71 0
М’ясна галузь України закликає повернути ПДВ 20% на живих свиней та ВРХ
pixabay.com

Асоціація «М'ясної галузі» опублікувала відкрите звернення до президента, голови Верховної Ради (ВР) та народних депутатів з проханням винести на голосування у ВР у червні-липні законопроєкти, які повернуть ставку податку на додану вартість (ПДВ) на живих свиней та велику рогату худобу (ВРХ) до рівня 20%. Також Асоціація розпочала збір підписів на підтримку одного з цих законопроєктів. Про це повідомляє пресслужба Асоціації.

Представники м'ясної галузі зазначають, що через зменшення ставки ПДВ лише на живих свиней та ВРХ, ціни для споживачів на червоне м'ясо та вироби з нього збільшилися на 6-10% за перші три місяці дії закону про зміни щодо ставки ПДВ на операції з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції (№1115-ІХ).

«Зниження ПДВ на живих тварин не тільки не привело до зниження закупівельних цін для м'ясопереробних підприємств, а навпаки: м'ясокомбінати змушені доплачувати різницю ПДВ, що і призводить до збільшення ціни для рітейлу, а відтак і для споживачів», — підкреслили в Асоціації.

Читати також: Мінфін ініціює податкові зміни для агросектору

Там додають, що Україна може втратити до 20 млрд грн ПДВ щороку через тіньові оборудки, які до того ж збільшують кількість фальсифікату. Через це, вважають в асоціації, кінцевий споживач повинен обирати: купувати м'ясо від легальних переробників дорожче на 6-10% або м'ясо за меншою ціною у нелегального бізнесу, наражаючи себе на ризик придбати фальсифікат.

Зазначається, що в Раді вже зареєстровані два законопроєкти, спрямовані на виправлення ситуації. Мова йде про законопроєкт №5425 (відновлення ставки ПДВ 20% на тваринницьку продукцію) та законопроєкт №5425-1 (відновлення ставки ПДВ 20% на всю аграрну сировину).

В Асоціації повідомляють, що долучитись до звернення про виключення живих тварин із Закону №1115-ІХ та повернути ПДВ 20% на них можна за посиланням.

Читати також: В Україні необхідно знизити ставку ПДВ до 14% на всю групу сільгосптоварів — Лещенко

Виконано за допомогою Disqus