Україна входить до ТОП-10 європейських країн за темпами збільшення органічних земель

10 листопада 2021 173 0
Україна входить до ТОП-10 європейських країн за темпами збільшення органічних земель
Depositphotos

Україна станом на 2020 рік має 462 тис. га земель, зайнятих під органічним виробництвом, що дорівнює приблизно 1% від земель сільськогосподарського призначення країни. Про це розповіла Ольга Гвоздьова, радниця директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту, координаторка напрямку Аналітика та стратегія у матеріалі «Встигнути до 2030: місце України на мапі органічного ринку ЄС» на Kurkul.com.

За її словами, в середньому країни ЄС на сьогодні мають 8,1% органічних земель, з найбільшою часткою в Австрії (26%), Естонії (22%) та Швеції (20%). Серед лідерів за розмірами площі — Іспанія (2,4 млн га), Франція (2,2 млн га), Італія (2 млн га), Німеччина (1,6 млн га).

«Як бачимо, Україна поки значно відстає від країн ЄС, однак при цьому має достатньо хороший темп приросту — Україна входить до ТОП-10 європейських країн за темпами збільшення органічних земель за останні 10 років (до початку пандемії)», — розповіла експерт.

Щодо кількості компаній, які працюють в органічному секторі, то наразі в Україні нараховується 549 органічних операторів (тобто і виробників, і переробників, і компаній, які займаються експортом чи імпортом). З них — 419 виробників. Загалом в Європі близько 430,8 тис. виробників органічної продукції (343,6 тис. з них — в ЄС). Найбільші за кількістю виробників країни — Італія, Франція, Іспанія, Німеччина та Греція.

Читайте також: Українські фермери зможуть отримати кейси вдалої побудови агробізнесу

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою