Реклама

Експерт розповів, що буде з цінами на добрива у 2022 році

17 листопада 2021 6570 0
Експерт розповів, що буде з цінами на добрива у 2022 році
Depositphotos

Світова газова криза впливає не лише на ціну добрив, а й на обсяги їх виробництва. Таку думку висловив керівник напряму LNZ Energo Роман Кравець, передає Latifundist.com.

«Аномально високі ціни на природний газ значно збільшили собівартість виробництва добрив. Багато виробників закрили чи скоротили обсяги виробництва. У цій ситуації однозначно можна сказати, що проблем із закупівлею добрив немає, але є проблеми з наявністю їх обсягів», — прокоментував керівник напряму LNZ Energo.

Він наголосив, що газова криза вже впливає на ціни та обсяги виробництва мінеральних добрив не лише в Україні, а й у світі.

Читати за темою: Якщо фермери готові платити за добрива, то дефіциту не буде — думка

За підрахунками аналітиків, Україна входить у сезон із загальним дефіцитом у районі 500 тис. т за всіма видами добрив. На жаль, за словами Романа Кравця, цінове ралі зернових та збиральна компанія трохи відсунули в агровиробників закупівлю добрив на другий план.

Дефіцит добрив, на думку експерта, буде й рекомендація LNZ Group — розпочинати закупівлі вже зараз, щоб отримати товар вчасно та у необхідній кількості.

«В умовах дефіциту, відсоток зростання матиме суто спекулятивний характер. Також немає передумов до різкого зниження цін на газ, який є основним компонентом для виробництва добрив. Навіть за умови, що ціна сировини різко знизиться, ціни на добрива зможуть відіграти лише до кінця квітня 2022 р. Тому наша рекомендація партнерам — якщо ви плануєте вносити добрива навесні, контрактуйтеся зараз як мінімум на половину обсягу», — наголосив Роман Кравець.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus

Реклама