Реклама

Польща планує повернути мито на українську кукурудзу

17 січня 2023 196 0
Польща планує повернути мито на українську кукурудзу
Kurkul.com
  • Польща хоче повернути мита на українські товари
  • Польща захищатиме на європейському ринку свою птицю та яблука
  • 30 січня у Польщі обговорять питання щодо відновлення мита на українську кукурудзу

На український експорт в ЄС чекають зміни. Польща лобіюватиме питання введення мита та виключення певних товарів з переліку, на які поширюється програма спрощеної торгівлі з Україною. Про це пише ukrayina.pl.

Заступник міністра сільського господарства Януш Ковальський повідомив, що Польща подасть запит на введення мита на українську кукурудзу. Минулого року її обсяг у країні склав 1,4 млн т.

За даними Міністерства сільського господарства Польщі, з січня по жовтень 2022 р. з України до Польщі імпортували 1,7 млн т зернових, з них 1,4 млн т — це кукурудза. 

Януш Ковальський також зазначив, що весь імпорт зерна з України підлягає суворому контролю. Зокрема це стосується технічного збіжжя.

Також стало відомо, що 30 січня 2023 р. на засіданні Ради міністрів сільського господарства ЄС обговорять пропозицію Польщі щодо відновлення мита на кукурудзу з України. Згідно з інформацією міністра сільського господарства, щодо цього вибудовується коаліція держав. Окрім Польщі, це Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія.

Також віцеміністр Ковальський повідомив у Сеймі, що після 5 червня 2023 року, тобто коли закінчиться термін безмитної та неквотованої торгівлі ЄС з Україною, Міністерство сільського господарства Польщі намагатиметься виключити деякі сільськогосподарські продукти зі спрощеної торгівлі з Україною.

«Перш за все, ми повинні захистити польську птицю, захистити польські яблука та польську сокопереробну промисловість», — підсумував Януш Ковальський.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus