Реклама

Чехи вирощуватимуть на Волині енергетичну тополю

18 квітня 2024 78 0
Чехи вирощуватимуть на Волині енергетичну тополю
pixabay.com

В Шацькій громаді на Волині чеські інвестори планують реалізувати проєкти з біоенергетики, зокрема вирощування енергетичних рослин (тополі, яка швидко зростає) на незадіяних землях селищної ради. Про це повідомила Шацька селищна ТГ.

«Вирощену біомасу інвестор хоче продавати переважно для енергетичних цілей в межах України. Реалізація спільного проєкту забезпечить створення нових робочих місць, сплату податків до місцевого бюджету, поступу громади в напрямку освоєння альтернативних джерел енергії», — йдеться у повідомленні.

Співпрацю з інвесторами з Чехії Шацька селищна рада започаткувала минулого року. Фінансова група RSJ Investments з Праги спеціалізується на будівництві та реконструкції котелень систем централізованого теплозабезпечення, установленні котлів, які працюють на біомасі та щепі, а також на вирощуванні енергетичних рослин.

Як зазначається, подібний проєкт з 2022 року успішно реалізується на Закарпатті — там закладають посадковий матеріал для великих тополевих насаджень по всій Україні.

Такі насадження захищають грунт від водної та грунтової ерозії, покращують його якість, приносять позитивний ефект для тварин та комах. Тополі не виділяють жодних алергенів у навколишнє середовище, а під час догляду за ними не використовуються хімічні добрива.

Читайте також актуальні матеріали на Kurkul.com:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus