Доїльний апарат із 3D-камерою уже презентували в Києві

11 квітня 2017 421 0
Доїльний апарат із 3D-камерою уже презентували в Києві
kurkul.com

Перший доїльний апарат із вбудованою 3D-камерою українські фермери могли побачити на київській агровиставці, пише kiev.segodnya.ua.

Такий апарат аналізує хімічний склад молока. Усі отримані дані автоматично направляють на смартфон.

«Ми одразу надіваємо доїльний апарат, там вим’я очищається, здоюються перші краплі молока, далі просто доять корову, аналізують молоко, відділяють погане й неякісне молоко», — розповів керівник відділу продажів компанії-виробника.

Нині на ринку пропонують чимало рішень для автоматизації багатьох етапів процесу доїння. Дедалі частіше використовуються системи напівавтоматичного та автоматичного контролю пересування тварин. При цьому застосовують доїльні апарати, які виконують свою роботу повністю в автоматичному режимі. Є обладнання, яке знімає апарат із вимені після закінчення доїння, а також обладнання для споліскування часток вимені.
З таким устаткуванням ручна робота зводиться лише до очищення й перевірки дійок та приєднання доїльних апаратів до вимені.

Автоматизовані системи добровільного доїння дають можливість кожній корові самій вирішувати, коли їй треба доїтися, а коли й скільки відпочивати. Тут немає вже груп тварин, яких спеціально відправляють у доїльний зал двічі за день. Звичайно, корова може захотіти доїтися в будь-який момент, тож система має бути готовою до цього протягом доби. 

Доїльна установка складається з доїльного апарата, датчика положення частки вимені, руки-робота для автоматичного під'єднання та від'єднання чаші доїльного апарата, а також селективних дверей, які контролюють пересування тварин.

Корови можуть постійно перебувати в корівнику, відпочиваючи або харчуючись у зоні вільного пересування. Якщо корови мають також випасатися, тоді потрібні додаткові селективні ворота, які випускатимуть на пасовище тільки тих корів, яких уже видоєно. 

Щоб корова зайшла в доїльну установку, її приманюють концентрованими кормами. Корова охоче заходить в установку, бо знає, що там вона знайде щось смачне для себе. Одночасно спеціальний датчик зчитує інформацію з вушної бирки й передає номер тварини до системи контролю. Якщо цю корову нещодавно видоїли, то автоматика воріт виштовхує її з установки в зону вільного пересування. А якщо корову доїли давно, тоді автоматично вмикається очищення часток вимені, під'єднання чаш апарата доїння та споліскування дійок.

Виконано за допомогою Disqus