В Україні зменшилась кількість сирого молока

23 травня 2017 158 0
Брак сирого молока налмує процес виготовлення молокопродукції
pixabay.comБрак сирого молока налмує процес виготовлення молокопродукції

Торік, кількість корів молочного напрямку зменшилася на 2,7% — до 2,1 млн голів. Наслідком цього стало зменшення виробництва сирого молока на 2,1% (до 10,4 млн т). Обсяги продажу молока на переробні підприємства скоротилася майже на 10%. Сільгосппідприємства реалізували його на 8,4%, а індивідуальні здавачі — на 11%, повідомляє Голос України.

В асоціації «Укрмолпром» наголосили, що потужності заводів дозволяють переробляти більше сировини. Але не тільки брак сирого молока гальмує процес виготовлення молокопродукції. Те сире молоко, яким завантажуються потужності, здебільшого, не витримує критики, що заважає робити з нього готову продукцію, яка була б конкурентоспроможною на зовнішніх ринках. Немало підприємств не витримують такої ситуації і зупиняються. Ще кілька років тому діяло 260 заводів, зараз їх лише 200.

Причому, З5% підприємств збиткових. На підтвердження низької якості сировини в «Укрмолпромі» навели такі дані: із загальних обсягів закупленого торік сирого молока: 67,7% припадає на сільгосппідприємства, 32,3% — на господарства населення. За якістю 10% надходить екстра ґатунком 25% — вищим, 31% —першим, 32% — другим, і навіть 2% — негатункового, яке не використовується на харчові цілі.

Виконано за допомогою Disqus