Литовські молочники розпродають корів

22 серпня 2015 16 0
Литовські молочники розпродають корів
Stb.uaЛитовські молочники розпродають корів

Незадоволені низькими закупівельними цінами на молоко, литовські виробники молока погрожують влаштувати блокаду доріг, повідомляє Milknet.

Політики, у свою чергу, збираються на позачергову нараду і обіцяють шукати вихід із становища. Голова ради Литовської асоціації виробників молока Йонас Віленіс вважає, що виробники молока не бачать завершення кризи, що продовжується, а деяким з них взагалі загрожує «крах».

«Одна справа ембарго, а інше — що в Литві діє Олігопольна система. З проданого нами кілограма молока ми отримуємо тільки частина — 20%, решту забирають переробники, продавці і влада. Ми вимагаємо, щоб наша частина становила 40%, а решта хай забирають продавці, влада та переробники, але цього, на жаль, немає», — сказав він.

За його словами, деяким виробникам навіть доводиться продавати худобу, щоб протриматися.

«Ті виробники молока, у яких є тільки корови, терплять крах — потрібно повертати кредити, платити зарплати, за електрику, тому люди продають корів, щоб покрити ці витрати», — сказав Йонас Віленіс.

Глава Комітету Сейму з сільським справах, депутат від Робочої партії Саулюс Буцявічюс у свою чергу стверджує, що виробники молока тільки вимагають і не шукають компромісів.

«У нинішньому періоді, бачачи таку складну ситуацію, коли йдеться про те, що знову будуть блокуватися дороги, що щось буде відбуватися близько Сейму або уряду, тільки уряд, Міністерство сільського господарства і Сейм не можуть диктувати умови виробникам. Потрібно почати з того, що з переробниками потрібно шукати компроміс, а якщо не вдасться його знайти, потрібно показати їм волю і не поставляти молоко, поки шляхом переговорів не буде встановлена ​​потрібна ціна », — сказав Саулюс Буцявічюс.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%
Матеріали за темою