Аграрний IQ: добірка корисних ресурсів для фермера

Аграрний IQ: добірка корисних ресурсів для фермера

12 березня 2020 2648 0

Фермер із Вінниччини і герой нашого проекту «Хвала рукам, що пахнуть хлібом» Валерій Ліневич якось при зустрічі сказав: «Якщо зупинишся хоч на хвилину — ти вже запізнився». 

Багато тих, хто працює у сфері сільського господарства, шукають нові можливості та знання, аби досягти кращих результатів, удосконалити технології виробництва та отримати хороші врожаї. 

Раніше редакція Kurkul.com уже готувала для читачів ТОП-20 безкоштовних курсів для фермерів. Сьогодні — до ваших послуг нова добірка сайтів, сервісів та заходів, використання чи вивчення яких допоможе зорієнтуватися фермерові у сучасному цифровому світі та підвищити аграрний IQ.

Онлайн-курси

Коли у фермера є сильне бажання працювати на хороший результат, учитися, і він або вона мають трошки більше вільного часу, то цілком можна заповнити нестачу фахової інформації за допомогою тематичних онлайн-курсів. Отже, слухати або дивитися такі курси можна будь-де за умови доступу до інтернету на будь-якому девайсі.

Читайте також: ТОП-20 безкоштовних курсів для фермерів

Аграрні курси (agriculture сourses) на EdX

 • ЕdX — це всесвітньо відома платформа дистанційного навчання, яка максимально охоплює різноманітну тематику курсів. На цьому сайті можна знайти модулі про агробізнес узагалі, виробництво продовольства у світі, переваги та ризики використання різних систем у сільському господарстві. Однак важливо — усі матеріали до курсу виконані англійською, тому треба мати відповідний рівень для розуміння. Ну або хорошу секретарку чи толкового агронома.

Аграрні курси на Coursera

 • Різноманіття тематичних аграрних курсів на популярному веб-сайті Coursera зможе задовольнити надзвичайно допитливого фермера, агронома чи будь-кого, хто працює в сільському господарстві. Є модулі загальні — про сільське господарство в окремих регіонах світу, стале землеробство чи аграрний менеджмент. І є спеціалізовані: так, наприклад, можна прослухати інформацію про роль канабісу для знеболювання чи типи м’яса. Щоправда, мов тут треба знати трошки більше, ніж одну, наприклад, англійську чи португальську.

Agriculture Courses на Udemy

 • На сайті Udemy допитливий фермер може пропасти на день… навіть два. Інформацію подано в кількагодинних лекціях. Отож, на цьому ресурсі можна знайти інформацію про сучасні біотехнології, використання дронів в агро чи навіть технологію будівництва огорожі на фермі.

Бізнес-інкубатор від Укрдержфонду

 • На офіційному веб-сайті Українського державного фонду підтримки фермерських господарств можна знайти курс про те, як фермеру отримати від держави поворотну фінансову допомогу, а також стати частиною великого проекту «Бізнес-інкубатор».  

Вебінари Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) 

 • Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) пропонує фермерам у будь-який зручний час переглянути безкоштовні навчальні вебінари на теми виробництва, маркетингу, сертифікації та створення доданої вартості сільгосппродукції.

Курс з міського фермерства 2020

 • Навчальний курс для городян, спільнот і установ, які могли б побудувати міський сад і мають чи не мають необхідний майданчик для цього. Організований за участі молодих підприємців, фермерів, експертів з пермакультури зі зручним графіком у форматі лекційних та практичних занять.

Облік у сільському господарстві

 • Онлайн-курс від Factor Academy про особливості обліку в сільському господарстві призначений для бухгалтерів, які працюють в агрофірмах чи тільки планують це, для керівників підприємств чи фермерів-початківців, які хочуть розбиратися в бухобліку, та для всіх охочих вивчити специфіку обліку у сільському господарстві.

Аграрні онлайн-ігри та симулятори

Пам’ятаєте гру «Ферма» в Однокласниках? Так-от, ферма стала вже не та. Колись в онлайн-ігри та симулятори грали задля розваги. Нині ж рівень таких технологій став настільки високим, і вже бізнес-симулятори користуються великою популярністю для того, щоб гравці могли по-справжньому прокачати себе і свої скіли. Агро — не виняток.

FarmForesight

FarmForesight — це сучасне IT-рішення для реального планування агробізнесу. Це набір програмного забезпечення, яке моделює бізнес-процес аграрного виробництва, заснований на статистичних даних та аналітичних алгоритмах. Простий сучасний дизайн та гейміфікація роблять цей інструмент простим для використання спеціалістами будь-якого рівня.

FarmForesight дозволяє швидко та ефективно змоделювати різноманітні сценарії ключових рішень в аграрному виробництві та спрогнозувати їхні результати, вплив кожного рішення на очікувані результати та повернення інвестицій.

«Хочеш знати толк в агробізнесі, грай у FarmForesight», — кажуть колеги.

Олександр Ейне, засновник агробізнес-симулятора FarmForesight

Farming Simulator

 • Farming Simulator — це серія відеоігор з імітацією сільського господарства. Локації базуються на американському та європейському середовищах. Гравці вміють вести господарство, розводити худобу, вирощувати врожаї та продавати активи, створені у господарстві.

Pure Farming

 • Цей проект — симулятор фермера, де можна займатися сільським господарством у різних містах Америки та Європи. Гравці можуть побудувати власну ферму, вирощувати на ній культурні рослини і розводити тварин.

Онлайн-сервіси

Діджиталізація (так-так, саме це слово мер Києва Віталій Кличко не зміг вимовити на економічному форумі в Давосі) уже давно і впевнено увірвалася у світ агро. Багато компаній, що працюють з інформаційними технологіями, розробляють все нові й нові рішення, покликані спростити роботу фермера, агронома чи трейдера.

Метео Фарм

 • Метео Фарм ― це уніфікований сервіс прогнозування погоди, ймовірності розвитку хвороб та появи шкідників. 

Дмитро Максименко, співзасновник та виконавчий директор компанії «Метео Фарм»

Для користувачів цього сервісу є можливість відстежувати агрокліматичні умови згідно даних метеостанцій на будь-якому конкретному полі, зберігати цю інформацію в архіві, прогнозувати початок польових робіт завдяки даним виміряних опадів та температур, правильно «ловити» моменти для обприскування полів і, зрештою, отримувати кращий урожай із меншими витратами. 

Feodal.online

 • Feodal.online — новий автоматизований онлайн-сервіс з отримання та моніторингу відомостей про земельні ділянки.

За допомогою сервісу фермер не тільки зможе навести лад із земельними ділянками в себе на полях, а й заглянути на ситуацію в сусіда. Цей ресурс допоможе автоматизовано зібрати відомості (власників, користувачів/орендарів, обмеження/обтяження, НГО) про потрібні земельні ділянки в будь-якій точці України. Навіть якщо немає даних про кадастрові номери, можна просто намалювати поле на карті і сервіс сам знайде потрібну інформацію.

Zernotorg.ua

 • Zernotorg.ua — сучасна платформа для комунікації крупних зернових підприємств та простих фермерів, де можна продати та купити зерно. За допомогою цього ресурсу є змога відстежувати закупівельні ціни на зернові й зернобобові.

Zernovoz.ua

 • Zernovoz.ua — це сервіс для пошуку та замовлення транспорту для перевезень зерна. Має на меті спростити підбір транспорту замовникам та відкрити доступ перевізникам до нових замовлень.

Власники зернових вантажів просто розміщують заявку з деталями про вантаж і отримують цінові пропозиції від перевізників. У свою чергу, перевізники напряму можуть інформувати клієнтів про ціни та умови перевезення, а також знайти роботу транспорту, що простоює без діла.

AgroRobota.com.ua

 • AgroRobota.com.ua — спеціалізований сервіс для пошуку роботи в агросфері в Україні. Метою цього веб-ресурсу є допомогти компаніям швидше знайти кваліфікованого співробітника, а претендентові — своє місце роботи. Адже агросектор — один із ринків, де існує величезний дефіцит кваліфікованих фахівців.

Сервіс передбачає кілька стандартних функцій: пошук роботи в агрокомпаніях, фільтр вакансій за фахом, профілем і роботодавцем, а також актуальні новини, останні тенденції ринку агропраці.

Zemelka.in.ua

 • Zemelka.in.ua — це біржа сільгоспземель, за допомогою якої можна знайти земельні ділянки для оренди чи продажу на території всієї України. Також тут є багато корисних новин щодо користування землями в агробізнесі.

Оголошення про оренду чи продаж перевіряють і публікують кваліфіковані брокери й досвідчені спеціалісти із земельних відносин.

Читайте також: Купити-продати: 10 online-сервісів на допомогу фермеру

Офлайн-навчання

Однак, попри активну діджиталізацію, реальне спілкування з колегами та експертами мають велике значення для фермера.

Зазвичай люди, які пов’язали своє життя з сільським господарством, мають спеціалізовану освіту. Але є й такі фермери, які колись абсолютно нічого не знали ні про роботу на землі, ні про працю на фермі, але за покликом душі (або чогось іще) теж вибрали агросферу. Часто таким фермерам доводиться вчитися аграрної справи «з нуля».

Ще є ті, хто тільки стоїть на роздоріжжі вибору професії і яким теж близьке сільське господарство. Саме для таких читачів Kurkul.com створив проект «АгроОсвіта». Його мета — цікаво та доступно розповісти абітурієнтам про аграрні спеціальності. Що роблять спеціалісти, де можна здобути аграрну освіту та яку зарплату отримує молодий спеціаліст відразу після вузу. А ще тут можна знайти рейтинг профільних аграрних вузів.

Олександр Ейне, засновник агробізнес-симулятора FarmForesight

Однак коли все-таки хтось захоче прокачати свої фермерські, агрономічні чи управлінські вміння й навички, то для них теж існує багато можливостей, скажімо, «для підвищення кваліфікації».

AgriFood MBA у KMBS (Києво-Могилянська бізнес-школа)

 • Програма AgriFood MBA створена для управлінців агропродовольчого ринку із досвідом від 3 років. Учасники такої програми мають переглянути й освоїти нові підходи до стратегічного управління, навчаться розробляти та впроваджувати інноваційні бізнес-моделі у світі, що швидко змінюється.

ОРГАНІК Бізнес-школа (Organic Business School)

 • Органік Бізнес-школа — це український проект, заснований в 2015 році. Тренінги та семінари призначені для підприємців і фермерів, які виробляють або продають сертифіковані органічні продукти. Organic Business School  як навчальний проект розвивається в напрямку якісних навчальних курсів для фермерів-початківців з акцентом на такі аспекти, як стратегічне планування, бізнес-планування, економіка та менеджмент органічного та взагалі фермерського бізнесу.

Міжнародний магістерський курс «Аграрний менеджмент» (IMA) університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT)

 • Ця програма готує спеціаліста (магістра ділового адміністрування в сільському господарстві) для прикладного управління сільськогосподарською компанією. Однак випускники зможуть не тільки «прокачати» себе як менеджерів, а й потім надавати консультації чи займатися науковою та педагогічною діяльністю.

Навчання при Держпродспоживслужбі

 • Час від часу спеціалісти Держпродспоживслужби проводять навчальні семінари, тренінги для тваринників щодо безпечності харчових продуктів, а також щодо багатьох інших особливостей роботи в агропродовольчій сфері.

Тому варто слідкувати за анонсами та новинами на офіційному веб-сайті відомства чи запитувати про плани навчань у фахівців регіональних управлінь.

Також підтримувати й навчати спраглих до знань фермерів готові багато компаній — виробників засобів захисту рослин, насіння добрив. Зазвичай менеджери цих компаній запрошують своїх клієнтів на різноманітні тренінги, конференції чи семінари, де спільно обговорюють дію препаратів, особливості сезонів, розробляють рекомендації для колег. Зокрема, нещодавно такі заходи проводили компанія BASF та Суффле Агро Україна.

Важливими «ресурсами» для обміну досвідом між фермерами та експертами є дні поля чи тематичні вітчизняні та закордонні сільськогосподарські виставки, як-от: Агро, АгроВесна чи AgriTechnica.

Тож, як кажуть, немає меж для ідеалу! Хто хоче бути в курсі всіх подій в агробізнесі, випробовувати нові більш ефективні технології, той завжди знайде можливості для цього. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше в майбутньому!

© Катя Капустіна, 2020 р., Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 4°

Вітер

3.2м/с

Опади

14.3мм

Вологість

72%