Точний MOMENTUM: Всі характеристики нової сівалки Fendt, які треба знати, перш ніж купити

Точний MOMENTUM: Всі характеристики нової сівалки Fendt, які треба знати, перш ніж купити

28 липня 2020 185 0

Нещодавно на Київщині відбулася презентація сівалки точного висіву Fendt Momentum. А чекали її тут вже давно, на початку 2020 року корпорація AGCO повідомила про нову розробку — сівалку точного висіву Fendt Momentum. У компанії заявили, що вона зроблена «з нуля» і не заснована на жодній існуючій сівалці. Kurkul.com теж вирішивив дізнатися чим цікава новинка і яку користь вона принесе вітчизняним аграріям. 

Fendt MOMENTUM і посів на швидкості 16 км/год

Нині в Україні агрегат представлений у двох конфігураціях: 16-рядна з шириною рами 12 м та 24-рядна з шириною рами 18 м. Відстань міжрядь для обох машин становить 70 см, об’єм зернових баків — 4,581 л, а об’єм опційного бака для рідких добрив — 3,785 л.

Серед особливостей сівалки наявність вакуумного дозатора vSet™, завдяки якому сівалка може висівати різні типи насіння, такі як кукурудза, соняшник та соя на високій робочій швидкості. Дозування насіння здійснюється з точністю від 99,5%. Завдяки висівній трубці SpeedTube™, машина може висівати кукурудзу та сою зі швидкістю 16 км/год та вище.

Читати також: Лідія Чабан: Якісний посівмат нам доводиться реалізувати, як товарне зерно

Контроль оптимального висіву, відстані між насінням та притискного зусилля

Точну сівалку Fendt Momentum можна пристосувати для дрібного насіння (ріпак, пшоно, та цукровий буряк). Електродвигун дозатора vDrive™ забезпечує оптимальний посів і відстань між насінинами навіть на поворотах, незалежно від типу насіння. 

Автоматична система притискного зусилля DeltaForce™ регулює тиск на висівну секцію залежно від умов ґрунту і швидкості руху. Таким чином, насіння розміщується на правильній глибині. Модулі vApply™ з електричним керуванням, встановлені на кожній висівній секції, регулюють витік та норму внесення рідкого добрив.

Кожна рядкова секція Fendt MOMENTUM автономна. Комп’ютер контролює кожен рядок і записує максимальну кількість даних від цього рядка. Тобто саме комп’ютер вказує, з якою швидкістю цей рядок рухається, як швидко йому потрібно крутити мотор дозатора та наскільки йому потрібно відкривати дозатор рідких добрив, щоб постійно підтримувати норму висіву і норму внесення добрив. На кожному рядку встановлено датчик притискання, який відстежує, з яким зусиллям працює конкретний рядок. 

Сівалка Fendt Momentum/Фендт Моментум в роботі

Точність і гнучкість посіву

Чіткий огляд та машинний аналіз даних забезпечує термінал 20|20. Fendt MOMENTUM збирає всі дані з висівних секцій, потім аналізує та візуалізує їх у режимі реального часу. Цю інформацію можна використовувати для постійного підлаштовування машини до умов висіву. Термінал використовує технології секційного внесення (SectionControl) та внесення змінних норм (VariableRateControl). Збережені дані можна проаналізувати на ходу чи пізніше.

Усі функції роботи рами Fendt MOMENTUM контролюються і регулюються через ISOBUS. Power Beyond невідкладно виконує встановлені налаштування.

Для того, щоб сівалка краще копіювала нерівний рельєф, розробники додали їй проміжну раму. Якщо раніше секція могла працювати в діапазоні близько 70 см від верхньої до нижньої точки, то завдяки новій рамі, яка також піднімається і опускається на гідроциліндрах, діапазон збільшився до 1,6 м. Для максимального копіювання рельєфу, гнучка рама розділена на три секції. Запатентовані датчики управляють положенням гнучкої рами, залежно від розміщення висівних секцій відносно рами. Внаслідок чого рама також адаптується під час руху, легко пристосовуючись до горбистої місцевості.

Додаткова перевага Fendt MOMENTUM — внесення рідких добрив

Опційно сівалка Fendt MOMENTUM може бути обладнана баком для рідких добрив місткістю 3785 л. За допомогою сівалки можна вносити добрива через сошник. Диск прорізає невеличку борозну і туди вноситься рідке добриво. 

Є кілька налаштувань внесення: на одному рівні з зерном, на пів дюйма глибше зерна, і на дюйм глибше зерна. Це приблизно 12 мм і 25 мм. І в сторону від зерна на 2 дюйми, тобто на 5 см. Плюсом ще є те, що до рідких добрив можна додавати інсектициди або гербіциди в залежності від норми.

Читати також: Жан-Поль Прюдом: Кліматичні зміни змушують аграріїв адаптуватись

Коли і де можна придбати сівалку?

Замовлення на Fendt MOMENTUM вже приймаються через мережу дистриб'юторів корпорації AGCO. Сівалка виготовляється у США, тому краще її замовити раніше, щоб вона могла подолати океан і потрапити у господарство до початку польових робіт. Аграрії, які придбають сівалку за попереднім замовленням, отримують більш вигідні умови.

Офіційний продаж стартує у цьому році, але вже на сезон наступний. Тому перше фізичне постачання сівалки в Україну очікуються вже в 2021-му році. 

Для покупки сівалки передбачено лізингові програми, а також співпраця з українськими банками. У їхньому списку «ОТП Банк», «Кредобанк», «Райффайзен Банк Аваль».

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 17°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

60%