У портах облаштують майданчики для перетримки тварин

15 листопада 2018 50 0
У портах облаштують майданчики для перетримки тварин

За результатами внутрішньої перевірки у зв’язку з ситуацією з затримкою овець у порту Одещини, Держпродспоживслужба зобов’язала керівництво Одеської регіональної служби держветсанконтролю на кордоні та транспорті ініціювати перед адміністрацією морських портів питання облаштування умов для перетримки і проведення маніпуляцій із тваринами під час імпортно-експортних операцій. Про це повідомила прес-служба відомства.

Крім того, під час експорту/імпорту тварин керівники терорганів Держпродспоживслужби та регіональних служб держветсанконтролю на державному кордоні та транспорті повинні посилити контроль за проведенням карантинних заходів і перевірку відповідності ідентифікаційних номерів (бирок) тварин.

Відповідно до доручення Держпродспоживслужби особлива увага має приділятися питанню дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». У випадку виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами необхідно інформувати Держпродспоживслужбу та вживати заходи в межах повноважень для припинення таких порушень.

Нагадаємо, з України експортували до Туреччини 300 живих овець, але без пояснення причин влада країни повернула тварин до України. Так, з 12 жовтня фура з вівцями стояла у порту.

Держпродспоживслужба прийняла рішення про утилізацію всіх тварин у вантажівці. Активістам та захисникам тварин вдалося добитися, аби живих тварин відокремили від мертвих та не знищували.  

Зараз тварини знаходяться у загоні на території ветиринарно-санітарного заводу у місті Тульчин. Ветринари, які оглядали тварин, говорять, що деякі тварини у кртитичному стані і прогнозують ще смерті овець.

Держпродспоживслужба отримала результати досліджень тварин. Вони свідчать про те, що таких небезпечних інфекційних хвороб як ящур, віспа, блутанг в овець не виявлено.

Тепер на Одещині хочуть побудувати екоферми, де житимуть ці вівці.

Виконано за допомогою Disqus