Загибель овець у порту стимулювала введення нових правил транспортування тварин

1 листопада 2018 229 0
Загибель овець у порту стимулювала введення нових правил транспортування тварин

Держпродспоживслужба внесла зміни в правила видачі документів на транспортування живих тварин після інциденту із загибеллю овець в порту Чорноморська. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Відповідні зміни були впроваджені наказом Держпродспоживслужби № 887 від 31 жовтня.

Тепер ветеринарні документи на живих тварин будуть видаватися тільки після перевірки транспортних засобів і умов транспортування. У разі, якщо транспорт або умови перевезення не відповідають Правилам транспортування тварин, в тому числі в частині дотримання вимог мінімальної площі на одну тварину, то ветеринарні документи видаватися не будуть.

Крім того, наказ зобов'язує забезпечувати відеофіксацію під час завантаження тварин для документування процесів, в тому числі на предмет відповідності вимогам законодавства з ідентифікації тварин.

Нагадаємо, з України експортували до Туреччини 300 живих овець, але без пояснення причин влада країни повернула тварин до України. Так, з 12 жовтня фура з вівцями стояла у порту.

Держпродспоживслужба прийняла рішення про утилізацію всіх тварин у вантажівці. Активістам та захисникам тварин вдалося добитися, аби живих тварин відокремили від мертвих та не знищували.  

Зараз тварини знаходяться у загоні на території ветиринарно-санітарного заводу у місті Тульчин. Ветринари, які оглядали тварин, говорять, що деякі тварини у кртитичному стані і прогнозують ще смерті овець.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 3°

Вітер

3.5м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%