В Укрзалізниці озвучили плани щодо зернового експорту

24 грудня 2019 119 0
В Укрзалізниці озвучили плани щодо зернового експорту
AgroPolit.com

Що буде із зерновим експортом у 2020 р. та які зміни чекають на агросектор у залізничних перевезеннях найближчим часом. Про це розповів директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, передає AgroPolit.com

«Почати варто з  розробки плану щодо логістичної складової вивезення зерна. Мають бути задіяні не тільки наші південні можливості — порти, а й західний кордон і Білорусь, де є резерви для нарощення транспортування залізницею зернових. Це 25% транспорту всього зернового експорту (9 млн т зерна, яке можемо таким чином перевезти)», — сказав Андрій Рязанцев.

Окрім того він зазначив, що має бути адекватне державне регулювання перевезень за всіма напрямками (залізниця, автодороги, річка, море), ліквідація дефіциту складських приміщень та залучення інвестицій у розбудову цих потужностей.

«Це, зрештою, зменшить транспортну складову, збільшить дохідність бізнесу й загалом  покращить макроекономічні показники держави в цілому. А також зменшить втрати зерна дорогою: сьогодні 10-15% врожаю втрачається через недосконалу логістику та нестачу потужностей  для зберігання», — розповів Андрій Рязанцев.

Також він додав, що перевезення зерна автотранспортом на 15-20% дорожче ніж перевезення залізницею.

«У середньому автоперевезення дорожчі на 15-20%. Сьогодні на тендерах за графіковими перевезеннями  ми пропонуємо свої вагони за 1 100 грн на день, а клієнти готові платити за них по факту після торгів 1 700 грн. За  регулярних перевезень (коли знижуємо фактор сезонності) цілком реально, що ціна вагону стабілізується на рівні 1 100-1 200 грн. Це суттєва економія коштів», — підсумував директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця».

Нагадаємо, очікується, що цього сезону на експорт піде 50 млн т урожаю. При цьому основне навантаження лежить саме на «Укрзалізниці» та автотранспорті. Аби впоратися із об’ємом експорту, УЗ впровадила графікові маршрути. Цей принцип організації вивозу зерна в порти здатний повністю задовольнити потребу зернового ринку в транспортуванні

Також протягом 2019 р. Укрзалізниця збільшила кількість маршрутних зернових станцій майже в 2 рази, з 79 ж/д станцій до 154. Все це стало можливим завдяки реформам на підприємстві.

Як зазначив очільник правління Укрзалізниці Євген Кравцов, головними досягненнями у реформі Укрзалізниці були: фінансова стабілізація, дерегуляція вагонної складової у вантажному сегменті та капітальні інвестиції та інвестування в основні засоби Укрзалізниці.

Виконано за допомогою Disqus

- 7° ... - 12°

Вітер

7.5м/с

Опади

1мм

Вологість

72%