Минулого сезону ТОВ «Полісся-Гарант» з Рівненщини знайшло два нові шляхи продажу продукції. Про це розповів керівник господарства Олег Левінський в матеріалі «Нові способи продажу зерна під час війни — досвід Олега Левінського» на Kurkul.com.
Перший — це програма «Бартер+» від компанії «Суффле Агро Україна». Програма полягає у можливості продати компанії свій урожай за кращою ціною при умові купівлі сировини їхнього виробництва.
«З «Суффле Агро» ми працюємо вже давно. Минулого року вони запропонували продати зерно по бартеру і ми погодились. На той час схожої пропозиції в регіоні не було. Та і немає зараз, після відкриття програми «Бартер+», — розповів аграрій.
Схема роботи програми доволі проста і зрозуміла: виробник має об’єм врожаю, доступний для продажу та одночасно — потребу у насінні, добривах чи засобах захисту рослин. Спільно з технічною службою «Суффле Агро» він визначає перелік продуктів та узгоджує вартість закупки. Після цього перевіряється якість врожаю та укладається договір на його реалізацію.
«Можливість продажу зерна з надбавкою 1000 грн/т до ринкової ціни — хороші умови. Ми таким чином продали значну частину свого врожаю кукурудзи», — зазначив фермер.
Окрім кукурудзи, за бартерною програмою господарство продало залишки сої та ріпаку і закупило насіння кукурудзи й добрива від «Суффле Агро» на суму близько 4 млн грн.
«З початком повномасштабної війни ми були першими, хто запропонував схему укладення бартерних контрактів. Ми розуміли, наскільки важко нашим клієнтам прийняти рішення щодо нової посівної, маючи значні залишки зерна на складах. Тому, щоб підтримати фермерів, ми запропонували ринкову ціну реалізації зерна з можливістю придбання насіння, добрив та засобів захисту рослин на сформовану суму коштів від реалізації врожаю», — зазначив керівник департаменту торгівлі зерновими та олійними культурами «Суффле Агро» Олександр Антонюк.
Щоб дізнатись, які умови купівлі зерна доступні для конкретного виробника — заповніть онлайн форму для зв’язку із менеджером «Суффле Агро».
Другий варіант продажу відкрили у кооперації. Торік за ініціативи Олега Левінського було створено кооператив, куди увійшло 5 фермерів. Разом вони знайшли людей, які займаються реалізацією зерна і таким чином продали збіжжя в Польщу, Італію та Литву. Разом їм вдалось експортувати приблизно 45 тис. т агропродукції.
Фермер вважає, що в об’єднанні є більше можливостей для виробництва. Також це оптимізація кадрів. Наприклад, спільний штатний бухгалтер чи спільний інженер з охорони праці, допоможуть зекономити кошти кожного учасника кооперативу.
«У нас на сьогодні немає дієвих кооперативів, бо люди асоціюють їх із колгоспами. Але треба ставити правильні цілі, які будуть влаштовувати всіх. Якщо разом можна заробляти на $2 більше з 1 тонни, то чому б і ні. Зараз мало хто в це вірить, але ще прийдуть до цього», — додав Олег Левінський.
Читайте актуальні матеріали на сайті:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.