Названо найпопулярніші породи качок для вирощування у фермерських господарствах

13 жовтня 2020 1420 0
Названо найпопулярніші породи качок для вирощування у фермерських господарствах
Kurkul.com

Нерідко фермери стикаються з питанням вибору породи качок, доцільної саме для їхнього господарства. Тому Kurkul.com зібрав для вас ТОП-10 найпопулярніших порід качок, з акцентом на їх переваги та недоліки, загальні особливості, хвороби й аспекти утримання.

До найпопулярніших порід увійшли:

  • Пекінська — дуже популярна порода, яка часто зустрічається в домашніх господарствах. Шляхом її схрещування було виведено багато інших кросів та підвидів качок, зокрема Черрі-Веллі, Блакитний фаворит та ін. 
  • Черрі-Веллі — виведена в Англії шляхом схрещування пекінських качок. Скоростигла порода. Качки до тримісячного віку набирають масу 3-4 кг. М'ясо вважається делікатесним, оскільки має яскраво виражений, насичений смак. Забійний вихід — близько 65%.
  • Благоварська — качки мають виражений м'ясний тип, молодняк швидко росте і втрачає мінімум ваги під час оперення. У віці 7 тижнів вага качки становить приблизно 3,4 кг, селезня — 3,7 кг. До двомісячного віку вага самця сягає 5 кг. 
  • Стар 53 — відносяться до бройлерів. Масовий забій птиці можна здійснювати вже в 4,5 місяці, при цьому вихід м'яса від живої ваги складає 60%. У качок відзначається високий рівень несучості і хороший вихід пера й пуху. За 52 тижні вони можуть принести приплід до 281 яйця.
  • Блакитний Фаворит — відносять до скоростиглих кросів. Дорослий селезень набирає масу в межах 5 кг, а качка — 4 кг. При інтенсивній відгодівлі їх вага може становити у самців 7-8 кг, а у самок — 5-6 кг. Вже у віці 2-х місяців вага качок може становити приблизно 3 кг. Крім того, качки мають високий показник несучості — 100-150 яєць на рік та низький вміст жиру в м'ясі.
  • Індійський бігунок — це яєчна порода. За рік самки в середньому приносять по 200-250 яєць. Однак м'ясо такої качки вважається справжнім делікатесом: воно дуже соковите і ніжне.
  • Агідель — м'ясна порода. М'ясо цих качок цінується за низький відсоток жиру та гарний смак. Серед всіх бройлерних качок ця порода є найбільш дієтичною. Має два кроси: Агідель 34 і Агідель 345. Кожен із них відрізняється високою якістю м'яса і відмінною несучістю.
  • Мускусна — качки цієї породи витривалі, спокійні, дійсно невибагливі, а також практично не сприйнятливі до захворювань. Вага мускусного селезня в середньому складає 6 кг, а качки — 3,5 кг. Відмінність породи — дієтичне, червоне, з невеликим вмістом жиру м'ясо. 
  • Мулард — качки швидко досягають маси в 3,5-4 кг. Муларди відрізняються міцним здоров'ям, вони невибагливі до умов утримання. 
  • Українська сіра — качки мають гарний імунітет і апетит, проте не можуть обходитися без води. Сіра українська качка належить до м'ясних порід. Середня вага дорослої самки становить 3 кг, самця — 3,5-4,0 кг. Такої ваги птахи досягають до 4 місяців. У віці 2 місяців каченята важать близько 2 кг. М'ясо молодих качок особливо ніжне і м'яке.

Про переваги, недоліки та захворювання до яких схильна кожна з порід читайте у матеріалі «Топ-10 порід качок».

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 14°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

50%