Реклама
Наскільки вигідні нішеві напрямки в агро — дайджест

Наскільки вигідні нішеві напрямки в агро — дайджест

27 січня 2021 2254 0

Наші фермери чудово розбираються у вирощуванні основних сільгоспкультур. Але іноді кон'юнктура ринку змушує їх всерйоз поглядати у бік вирощування та виробництва досить нішевої продукції.

Саме тому іноді наша редакція детально досліджує і ділиться з читачами, наскільки витратними та прибутковими можуть бути такі аграрні бізнеси.

Вирощування мікрогріну

Ті фермери, які займаються вирощуванням мікрогріну у відносних промислових масштабах (а це вже від 0,01 га), кажуть, що тут можна заробляти мільйони гривень.

Основний секрет — наявність постійного ринку збуту, добре відпрацьована технологія та активний маркетинг через усі доступні канали комунікації.

Розведення равликів

Колись равликів вважали дуже злісними шкідниками, а тепер їх не просто знешкоджують, а й навчилися заробляти досить непогані гроші. 

Читати також: Жаба за 50 доларів: як заробити на розведенні жаб

Щоб закласти професійну равликову ферму, доведеться викласти від 2-4 млн грн. Але деякі українські равликівники кажуть, що ці інвестиції можуть дуже швидко окупитися.

Вирощування спаржі

Аспарагус, він же «заячий холодок» та багато інших видів, був дуже популярний серед домогосподарок, квітникарів, садівників і навіть знахарів. Але часи змінюються і  тепер промислове вирощування спаржі в Україні стає все більш популярною справою: прибуток може складати від €20-25 тис. на рік.

Вирощування павлонії

Дерево, що дає приріст 3-5 м на рік, приваблює своїм біологічним та економічним потенціалом. Головне — правильно підібрати посадковий матеріал, технологію вирощування та знайти свого кінцевого клієнта. Плантація павловнії в 5 га обійдеться у суму близько 45 000 €. Однак чистий прибуток від продажу кругляка можна рахувати в сумі 186 000 €.

Вирощування амаранту

Кажуть, що амарант був несправедливо забутий і викинутий із сівозміни українських сільгоспвиробників. Але зараз ця культура поступово повертається до наших полів завдяки своїй стійкості до дефіциту вологи, простій технології вирощування та цінності, у якості харчової і кормової культури.

Закладка горіхового саду

Садівники, які закладають горіхові плантації, жартують, що готують забезпечене майбутнє для своїх внуків. Так справді, закладка горіхового саду — справа не зовсім дешева, а приносити прибуток він почне лише років через 5. І лише через 10-15 років обсяг прибутку на горіховому бізнесу зросте в 10 разів. Важливо не припуститись фатальних помилок під час посадки та в подальшому догляді за насадженнями.

Читати також: Математика агробізнесу: вирощування фундука

Бізнес на пасіці з 50 вуликів

Пасіка — це не тільки прибуток від продажу меду та різної продукції з нього, а й відмінна можливість збільшити врожайність основних квітоносних культур на своїх же полях завдяки запиленню бджолами. Тому власна пасіка для будь-якого фермера стане чудовою знахідкою та джерелом додаткового доходу.

Вирощування качок

Чому б не завести качок, особливо якщо поряд із господарством є водойма? Ці птахи не дуже вибагливі в догляді, попит на м’ясо росте, а рентабельність вирощування качок у промислових масштабах складає більше 30%!

Вирощування сої за класичною технологією

Приємним бонусом в рамках нашого проекту «Математика агробізнесу» є матеріал про все, що стосується вирощування сої за класичною технологією та ринку цієї культури в Україні та світі. Нагадаємо, що соя входить у ТОП-5 найбільш рентабельних культур вітчизняного агровиробництва.

© Катерина Капустіна, Kurkul.com, 2021 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою