Агро Весна 2018

Із запахом попкорну та під звуки агрокіно: як Kurkul.com Агро Весну 2018 зустрічав

Служба новин 2 березня 2018 346 0

Побачити інших і себе показати — саме за таким принципом відбувається більшість агропромислових виставок. Одні у якості відвідувачів їдуть за новими знаннями, ідеями та знайомствами, інші — учасники — окрім цього ще й презентують себе, демонструють обладнання чи товари власного виробництва, дивують інноваціями. Після новорічних канікул першою великою «зачіпкою» на мапі наймасштабніших агроподій року є виставки «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика», які традиційно проходять в один час і під одним дахом. А цогоріч ще й об’єднані однією назвою — Агро Весна 2018

Тож 21-23 лютого ми провели у Києві в Міжнародному виставковому центрі.

Тут можна познайомитися з ким завгодно, а якщо гуляти павільйонами, то через один-два стенди зустрічаємо знайомих, колег або аграріїв, на чиї господарства ми вже їздили в гості. Очі розбігаються від натертої до блиску техніки та елеваторного обладнання, а вухам не дають забути про те, що увесь час протягом цих трьох днів на території виставки змінює свій візерунок калейдоскоп семінарів, конференцій, форумів та майстер-класів.

Наша мандрівка Агро Весною почалася з самого ранку 21 лютого. Відліковою точкою став стенд нашої компанії. Саме тут, в імпровізованому кінотеатрі, ми провели прем’єрний кінопоказ короткометражних фільмів про аграріїв. Сподіваємось, ви знайшли нас і встигли завітати на попкорн та кіно =)

А ми прямісінько зі свого стенду обрали напрямок і розчинилися у натовпі. На нас чекали три насичені дні і три павільйони на 28 тис. кв.м, не загубитися в яких і не збитися зі шляху було непросто.

День відкриття

Не встигли відійти від стенду, як зустріли старого знайомого — директора ТОВ «Сяйвір» Андрія Івченка

Андрій Івченко

Його господарство займається виробництвом компосту. Тож на виставці аграрій презентував технологію переробки відходів у гроші.

Читати по темі: Андрій Івченко: На відходах можна не лише зекономити, а й заробити

Далі зазирнули на стенд компанії Bühler. На виставці «Зернові технології» швейцарська компанія «Бюлер» представила лінійку продукції, яка викликала жвавий інтерес у відвідувачів стенду. Увагу аграріїв привернув представлений невеликий одноканальний оптичний сортувальник WB1. Це обладнання зацікавило як великих виробників, так і дрібних фермерів.

Сортувальник WB1

Сортувальник WB1 характеризується стабільною роботою, легкістю в управлінні і надійністю програмного забезпечення, яке, в свою чергу, забезпечує ефективність сортування. Цей агрегат можна використовувати практично для всіх культур. Адже це обладнання може відсортувати все, що відрізняється за кольором або навіть відтінком.

Фахівець компанії «Бюлер» розповів, що в моделі сортувальника WB1 відсутня інфрачервона камера, тому такі складні продукти, як волоський горіх, ця машина не опрацює. А ось для зернових вона цілком підійде.

Читати по темі: Bühler представив сортувальник для невеликих фермерських господарств

Борошномелів на стенді «Бюлер» зацікавив механічний стерилізатор борошна — Ентолейтор Matador. Це обладнання дозволяє повністю позбутися шкідників і личинок у продукції переробки зерна, а отже — уникнути неприємних ситуацій і витрат з поверненням зараженої продукції від імпортерів.

Окрім цього на Агро Весні 2018 компанія представила механічний стерилізатор борошна — ентолейтор Matador. Це обладнання дозволяє повністю позбутися шкідників і личинок у продукції переробки зерна. 

У ентолейтері комахи і їх личинки гинуть у результаті зіткнення рухомих частин апарату. Середня продуктивність знезаражувача становить до 45 т/год.

Як відзначили в компанії, минулий рік і початок нинішнього стали дуже плідними для «Бюлер». Зокрема, готується до введення в експлуатацію борошномельний комплекс на елеваторі «Агродар», для якого компанія поставляла своє обладнання.

«Цей проект ми почали рік тому і зараз він входить у завершальну стадію. Млин запущено в роботу. Пусконалагоджувальні роботи зайняли два дні. На паспортну продуктивність обладнання було виведено за шість годин», — говорить керівник відділу «Обладнання і технології для переробки зерна» компанії «Бюлер» Андрій Шаран.

Читати по темі: Ферма з елеваторною «начинкою»: обладнання Bühler (ВІДЕО)

Не обійшлося і без виноробів. Повз дегустацію органічних вин від V. PETROV Kurkul.com не пройшов мимо

Валерій Петров — єдиний виробник фермерських органічних вин в Україні. Уже 20 років чоловік займається улюбленою справою, яка зараз вже стала родинною. Валерій Петров почав закладати виноградники під час «сухого закону Горбачова», коли всі викорчовували насадження винограду.

Валерій Петров

Господарство Валерія Петрова налічує 76 га виноградників, частина з них — столові сорти. Щорічно з гектара фермер отримує 2–3 т врожаю, на вино йде 30–40 т. Щороку реалізується близько 20 т вина.

Читати по темі:  Одеський винороб планує розвивати винний туризм

Далі ми завітали на IX Голландсько-український форум з професійного картоплярства. Під час якого виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (Ukrainian Association of Potato Producers) Оксана Руженкова зазначила, що запуск вже четвертого крохмального заводу в Україні дозволить у найближчі роки забезпечити Україну своїм крохмалем. До того ж планується будівництво ще кількох заводів.

«Україні слід ввести дзеркальні санкції та заборонити ввіз крохмалу з митного союзу», — зазначила Оксана Руженкова.

Окрім цього заступник головного фітосанітарного інспектора України Вадим Чайковський під час свого виступу розповів про вимоги Євразійського Союзу до насіннєвого матеріалу картоплі. Зокрема зазначив, що при вирощуванні насіннєвої картоплі ділянка має бути вільною від 19 видів карантинних організмів.

Читати по темі: Для вирощування насіннєвої картоплі в України придатні 7 тис га — експерт

З форуму картоплярів перебігаємо на другу міжнародну конференцію «Українська соя: органічна і традиційна». Тут поговорили про лідируючі позиції України у структурі країн-виробників сої у Європі та торкнулися питання урожайності цієї культури.

Читати по темі: Україна утримує першість з виробництва сої у Європі

Тим часом ми зазирнули на стенд TORNUM. На виставці компанія консультувала відвідувачів щодо своїх зерносушарок, а також про можливість будівництва елеватора «під ключ» та оновлену інтелектуальну систему з управління зерносушаркою TORNUM IDC.

На стенді TORNUM

Остання, за словами керівника «TORNUM Україна»  В'ячеслава Коваленка, сьогодні дуже затребувана серед клієнтів компанії. Система IDC дає можливість контролювати процес сушіння дистанційно за допомогою смартфона. Вона веде запис всіх процесів у сушарці і зберігає їх протягом місяця. Є можливість налаштовувати оптимальний процес сушіння, вибираючи щадний режим для зерна і заощаджуючи газ.

В'ячеслав Коваленко

Уже працює веб-додаток для управління і контролю зерносушарки TORNUM з будь-якого мобільного телефону.

«Системою управління зерносушаркою TORNUM IDC цікавляться, в першу чергу, наші клієнти, яким ми раніше вже поставили сушарки. Зазвичай фермери, перш ніж придбати якесь обладнання, дивляться, як воно працює у інших. На сьогоднішній день у нас вже достатньо встановлено таких систем, є що продемонструвати. Ті, хто спробував, задоволені. Працює така система на Жмеринському елеваторі компанії «Агросіті Інвест», на елеваторі компанії «Рентком». У минулому році поставили на сушилку елеватора «Відродження» в Хоролі. Там маленька зерносушарка, то я боявся, що ефект не буде настільки очевидний, але фермер сказав: «Це просто бомба!», — посміхається В'ячеслав Коваленко.

За словами керівника, сьогодні таку систему компанія може встановлювати на будь-яку шахтну сушарку, не тільки виробництва TORNUM.

На «Зернових технологіях», крім фахівців української філії компанії, були також і представники TORNUM зі Швеції. Вони приїхали, щоб взяти участь у виставці і скоординувати роботу українських колег.

На стенді TORNUM

За словами В'ячеслава Коваленка, зараз у TORNUM йдуть останні приготування перед початком нового сезону. Цього року шведське підприємство дуже завантажене, в тому числі і завдяки українським замовникам, тому представники головного офісу регулюють процес, щоб не виникало накладок.

Гість зі Швеції Оскар Перссон зізнався, що він вперше приїхав в Україну і країна йому дуже сподобалася.

Оскар Ферс

«Моє перше враження від України дуже гарне. Це дуже цікавий ринок, і я думаю, що у TORNUM на цьому ринку дуже великі перспективи. Ми хочемо стати постачальником сушильного обладнання №1 на українському ринку», — сказав Оскар.

А завершили ми перший день на науково-практичному семінарі «Особливості технології вирощування соняшнику та кукурудзи в різних кліматичних зонах України». Провідний агроном Всеукраїнського наукового інституту селекції Володимир Скорик розповів про одну з найбільших проблем при вирощуванні соняшника — ущільнення грунту.

Володимир Скорик

«Збільшення глибини рихлення грунту з 22 до 45 см сприяє кращому засвоєнню рослинами доступних елементів живлення та збільшує запаси вологи в кореневому шарі в 1,6 рази», — розповів він.

Читати по темі: Ущільнення грунту є однією з найбільших проблем вирощування соняшника — експерт

А зараз пропонуємо вам переглянути фотозвіт з першого дня виставки.

Другий пішов

Екватор виставки традиційно розпочався зі стенду Латифундист Медіа. Тут ми зустріли фермера Олександра Скічка, героя відео про «Нєєстєствєнний запах цитрусових». А згодом до нас у гості завітав керівник СТОВ «Дніпро» Андрій Душейко, з яким ми поговорили про підсумки сезону 2017 та про плани на наступний рік. Зокрема, аграрій розповів, що урожайність по всіх культурах у 2017 р. склала всього 60 % від попереднього року. Виною цьому стали різка засуха та весняні заморозки.

Андрій Душейко

«Взагалі 2017 р. був одним із найгірших за всю історію моє роботи у с/г. (Це понад 20 років). У порівнянні з 2016 р. урожайність у 2017 р. становила 60 % урожайності від минулого року. Це дуже мало», — розповів фермер.

Аграрій додав, що виняток становили лише площі на поливі, де можна контролювати вологу. Саме на таких ділянках у СТОВ «Дніпро» в 2017 р. отримали рекордний урожай у 18 т/га кукурудзи.

Детальніше читайте за посиланням та згодом у інтерв’ю з Андрієм Душейко на Kurkul.com.

Оскільки 22 лютого на виставках «AgroAnimalShow» та «Зернові технології» проходив День Франції в Україні, ми завітали на конференцію «Управління агропідприємствами в умовах змін».

А начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час виступу на Дні Франції проаналізувала вже наявні кліматичні зміни в Україні та поділилася прогнозом. Зокрема вона зауважила, що з 1989 р. в Україні не було жодної холодної зими, а з 2000 р. стрімко зростає і літня температура.  При цьому в лісостепу й на поліссі теплішає швидше, ніж у степу.

«На півдні Херсонщини вже з‘явилася нова температурна зона із сумою температур 3700 °С. Тут уже можна вирощувати бавовну, рис та інші теплолюбні культури», — зазначила Тетяна Адаменко.

Читати по темі: За 30 років вимерзання озимих знизилося на 10 % — Адаменко

Тетяна Адаменко

Також експерт розповіла, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів із температурою вище 10 °С буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995–2005 рр.) таких днів стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на ряд теплолюбних сільськогосподарських культур, зокрема, на врожайність пізньостиглих сортів кукурудзи.

Читати по темі: При подальшому підвищенні температури може зникнути Полісся — Адаменко

На Дні Франції в Україні представник Кооперативної Академії Софія Буртак розповіла про проблеми і виклики кооперації в молочній галузі. Вона зазначила, що для ефективного протистояяння викликам сьогодення, кооперативам необхідно об’єднуватись у федерації, а в подальшому — у міжнародні інтеркооперації.

Перебігаючи з павільйону в павільйон ми зупинилися біля стенду компанії ТОВ Тех-Фармінг, яка займається продажем обладнання для точного землеробства. Менеджер компанії Юрій Тищенко розповів, що українські аграрії все більше уваги звертають на системи точного висіву, дрони тощо.

Юрій Тищенко

І хоча холдингам фінансово легше зважитися на придбання такого інноваційного обладнання, фермери теж зважуються на цей крок. Зокрема, днями фермер із зембанком всього 50 га, купив агрономічну метеостанцію. За словами представників компанії, таке обладнання може окупитися за рік.  

Агрономічна метеостанція

Далі ми з колегами знову розділяємося, щоб встигнути побувати у двох чи трьох місцях одночасно =) Таким чином нам вдалося відвідати семінар «Рішення для зменшення використання антибіотиків у тваринництві і птахівництві», де завідуючий лабораторією технології й селекції у тваринництві, доктор с/г наук Леонід Подобід розповів про шляхи заміни антибіотиків природними альтернативними добавками в раціонах годівлі тварин.

Читати по темі: Ферменти можуть замінити антибіотики при годівлі тварин — експерт

А тим часом на стенді компанії JCB ми подивилися на новинку для українського ринку — телескопічний навантажувач 541-70 Agri Pro. Бізнес-менеджер по сільськогосподарській техніці JCB у країнах СНД Семен Костін розповів, що JCB 541-70 Agri Pro — це перший у світі телескопічний навантажувач, який оснащується гібридною трансмісією JCB DualTech VT, що поєднує в собі переваги гідромеханічної і гідростатичної трансмісій.

Телескопічний навантажувач 541-70 Agri Pro

Читати по темі: JCB представив новий навантажувач для українського ринку на Агро Весні 2018

Цього дня нам вдалося побувати і на IV Британсько-українському агробізнес-форумі «Сталий розвиток в агробізнесі» та форумі International Reception 2018 за участі  Великобританії, Нідерландів та Франції.

Під час заходу спеціаліст консалтингової компанії Baker Tіlly Олександр Баськов розповів про використання біогазових комплексів в агросекторі.

Олександр Баськов

«Хороша новина — технології є. Погана новина — ці проекти поки що нерентабельні», — зазначив експерт.

Перешкоджає розвитку цього сегменту великий термін планування, проектування, будівництва і введення в експлуатацію бігазових і біомасових проектів. Друга проблема — низька фінансова привабливість малих біогазових станцій до 0,5 МВт.

А на цьому етапі другий виставковий день з блискавичною швидкістю добіг кінця. А яким він був — дивіться на фото

Завершальний акорд

Фінальний забіг третього дня розпочався із семінару «Нішеві культури — модне віяння чи життєва необхідність?» Представник компанії Nuseed Ігор Гаврилюк розповів, що у 2017 р. в Україні під сорго відведено 70 тис. га. Але були часи, коли площі сягали  200-220 тис. га.

«Сорго — головна культура посушливих регіонів США та Австралії. В умовах дефіциту вологи — це гарна альтернатива кукурудзі», — розповів він.

Деякі гібриди сорго можна вирощувати також для другого урожаю після збору ранніх культур. Ще одна перевага — низькі затрати на насіння й добрива, що дозволяє скоротити витрати на посівну.

Читати по темі: У посушливих регіонах сорго значно переважає традиційні культури по врожайності

А от директор ТОВ «Євросем» Дмитро Шацман торкнувся питання вирощування нуту. Зокрема він прогнозував, що у 2018 р. площі під цією культурою значно зростуть через сприятливу ситуацію на світовому ринку.

«Нут з України купують країни Азії та Африки. ЄС дуже мало. А от по сочевиці — головний покупець саме Європа. Це слід враховувати фермеру, плануючи збут», — зазначив Дмитро Шацман.

Читати по темі: Площі під нутом значно зростуть цього року — Шацман

Із семінару прямуємо на стенд UKRAVIT. На Агро Весні 2018 компанія представила лінійку гербіцидів, що мають високу біологічну ефективність проти лободи білої. А також лінійку мікродобрив, що знижують вплив температурних коливань на рослини.

На стенді UKRAVIT

«За один рік розробити та дослідити новий 100 % якісний продукт неможливо», — зауважують представники компанії.

Три нові препарати створені для проблем, які виникали у аграріїв минулі роки. У всіх своїх рішеннях вони відштовхуються від наявних проблем. Оскільки це українська компанія і всі наукові розробки ведуться в Україні, робота направлена на те, щоб максимально допомогти саме українському виробнику.

На стенді компанії представлено препарат ВЕЙРОН® — гербіцид, що має дві діючі речовини, контролює доволі широкий спектр бур’янів, зокрема падалицю соняшника (звичайну, стійку до трибенурон-метилу та до імідазолінонів). За рахунок того, що в нього широкий діапазон застосування, до фази прапорцевого листка він на високому біологічному рівні контролює і появу другої хвилі бур’янів.  

На стенді Ukravit

Для сої представлений гербіцид ФЛАГМАН ЕКСТРА®, який цього року буде доволі актуальним, адже прогнозують прохолодну затяжну весну, що може призвести до формування воскових захисних шарів на поверхні листків дводольних бур’янів, зокрема лободи білої.

Читати по темі: UKRAVIT представила нові продукти на Агро Весна 2018

А завершували останній день виставки ми на масштабному турнірі з гри LATIFUNDIA разом з випускниками Києво-Могилянської бізнес школи [kmbs].

Вечір був насиченим, а боротьба — запеклою. Подивитися, як це було, ви можете у нашому фотозвіті. А згодом чекайте і на окремий репортаж з гри, з якого дізнаєтесь, хто із фермерів та латифундистів взяв участь у поєдинку та які титули отримав.

А на цьому наша прогулянка трьома днями виставки Агро Весна 2018 добігає кінця. Сьогодні ж ми всі зустрічаємо офіційний прихід весни (хоча більшість областей замітає снігом). Тож плавно готуємося до посівної, стежити за перебігом якої ви можете як завжди з Kurkul.com!

© Вікторія Сумченко, Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 7°

Вітер

2.8м/с

Опади

0мм

Вологість

64%

Матеріали за темою