Сьогодні ми підготували для вас підбірку найкращих матеріалів року, які не залишили вас байдужими. Тут ви знайдете найцікавіші історії, практичні поради від фермерів та унікальні відкриття, які варті вашої уваги. Пропустили якийсь з матеріалів? Заходьте і читайте зимовими вечорами!
Проєкт «Зерно в корм» успішно реалізований разом з постачальником комбікормового обладнання Buschhoff компанією «Сій Добро» став потужним джерелом практичних знань для аграріїв, які планують будувати комбікормовий завод. Ми детально розкрили кейси господарств, які інтегрували зернові у свої кормові стратегії, демонструючи підвищення продуктивності та рентабельності.
У матеріалах проєкту представлені інтерв’ю з провідними експертами галузі, технологами та фермерами. Ми дослідили сучасні підходи до зберігання, переробки та використання зернових, включаючи інноваційні технології грануляції, екструзії та фасування. Окрім цього, висвітлили економічну вигоду та екологічні переваги таких рішень.
Всі матеріали можна побачити за посиланням на проєкт «Зерно в корм».
Також прочитати три останні матеріали:
Уявіть собі ферму в Україні, де розміщується поголівʼя у 3 млн тварин. Така ферма існує в центрі Горішніх Плавень на Полтавщині займає всього 200 м2, а обслуговує її лише 3 людини. Вирощують тут личинок мухи чорної левинки. Цю комаху в англомовних джерелах називають Black Soldier Fly, або ж скорочено — BSF. Для чого потрібно розводити мух? По-перше — це суперфуд для тваринництва з амінокислотами, протеїнами та вітамінами в максимальному дозуванні. По-друге, чорні левинки — це комахи, які можуть переробити будь-які відходи тваринництва чи рослинництва.
Цікаво? Тоді читайте матеріал «Олександр Серебряков: Ферма на 3 млн голів, як у Горішніх Плавнях вирощують чорну левинку».
Сергій Сорокунський — фермер з Херсонщини. Крім того, що зараз він продовжує працювати під постійними обстрілами, він займається відродженням поголів’я сірої української породи ВРХ.
«Українська сіра корова — це унікальна порода, яка на грані зникнення, адже основна їхня популяція перебуває в окупації, тому невідомо, скільки корів залишилося взагалі», — розповідає Сергій.
А ще фермер веде ТікТок та займається популяризацією фермерства. Тож читайте його історію в матеріалі «Останні свого роду — херсонський фермер під обстрілами рятує українську породу ВРХ»
Памʼятаєте, хто виростив найбільшу ягоду лохини в Україні? Так, це Organic blueberry farm «BigBlue». Засновник господарства Олег Науменко створив з партнерами велике ягідне господарство, що постачало лохину не лише до супермаркетів України, а й за кордон. Під час повномасштабного вторгнення він вирішив відкрити окреме підприємство в Польщі та таким чином повноцінно увійти на європейський ринок ягід.
Тож детальніше про переваги та недоліки роботи в Європі, а також про оновлення на ринку лохини читайте в матеріалі «Олег Науменко: В Польщі модель сільського господарства крихка і слабка».
В цьому році ми познайомили читачів з унікальною промисловою пасікою «Пасіка 21». Це унікальний кооператив професійних пасічників, які виготовляють органічну медову продукцію. Просто уявіть: вулики, які контролюються з мобільного телефону, вся пасіка поділена на транспортні юніти, автоматизована лінія відкачування меду, ну і продукція, яка відповідає всім світовим стандартам і на виході готова до експорту.
Тож про особливу пасіку читайте в матеріалі «База на 6 000 вуликів — це дохід з меду, сервісу та технологій».
Андрій Соломонюк працював фітнес-тренером і знав, як їжа, яку ми споживаємо, впливає на організм в цілому. Коли почалась пандемія ковіду, спортзали зачинились, але виросла потреба у здоровому харчуванні.
Так з’явився перший курник Андрія у його рідному селі Скибинці Білоцерківського району, що на Київщині. Потім він добудував у курнику другий поверх. Вже сьогодні молодий фермер придбав пошкоджені, радянських часів, корівники, які реконструює і добудовує тут вже шостий за рахунком корпус птахоферми. А річний обіг вирощеної птиці досяг 700 тисяч голів на рік.
Деталі — «Андрій Соломонюк: Я почав бізнес на селі в час пандемії, і розвивався під час вторгнення».
Американець Девід Хула — фермер в третьому поколінні. Його господарство Renwood Farms, що у штаті Вірджинія, засноване ще у 1600 р. і має 1620 га. Обробіток землі в господарстві здійснюється за технологіями No-till та Strip-till, на які перейшов ще батько Девіда у 1986 р.
Фермер бʼє всі рекорди врожайності кукурудзи. У 2019 р. він встановив рекорд в конкурсі врожайності в категорії «Strip-till на зрошенні» та отримав 38,6 т/га кукурудзи, а у 2023-му перевершив власний результат та зібрав 39,12 т/га.
Познайомтесь з досвідом фермера у статті «Як зібрати 40 т кукурудзи з гектара — 7 секретів Девіда Хули».
У запиленні садів участь вітру складає не більше 20%, решта припадає на долю комах, з яких 90% — медоносні бджоли. Тому часто садівники просять місцевих бджолярів привозити пасіку, ставлять вулики на краю саду і на цьому заспокоюються. Але Денис Терновський, власник пасіки запилювального напрямку, переконаний, що така практика — це самообман. Оскільки, щоб отримати +20-30% до врожайності, потрібно дотримуватись спеціальних умов та регулярно дресувати бджіл на аромат квітів певної культури.
Деталі — «Пасіка не для меду — як організувати запилення в саду».
СФГ «ім. Ігоря Валька» має власних близько 800 га, і ще 150 га орендують у пайовиків. Господарство постійно у пошуках досягнення вищої ефективності, тому тут проводять експерименти з новими технологіями.
«Попри те, що в нашому регіоні достатньо вологи, ми все одно пробуємо новітні технології, такі як No-Till, щоб зменшити витрати на обробку землі. Ми вже декілька років працюємо на кількох полях за технологією прямого висіву, і зараз зібрали врожай ріпаку, а також пшениці — 8 т/га. Особливість цієї технології полягає в тому, що ми не проводимо традиційної оранки та мінімізуємо обробку ґрунту», — розповів Ігор Валько.
Читайте: «Ігор Валько: Ми перетворили зарослі болота на врожайні поля».
© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.