Агрогерої сучасності: історії про невпинну працю фермера

Агрогерої сучасності: історії про невпинну працю фермера

19 червня 2020 125 0

Фермерство — це не тільки робота з худобою й у полі. Фермер — універсальна людина, яка, займаючись улюбленою справою, приносить користь цілому регіону, області та навіть країні. Тож на честь нововстановленого професійного свята Дня фермера ми зібрали для вас 10 історій, які вже звучали на нашому сайті. Це розповіді про родинні фермерські справи та приклад нових витків розвитку улюбленого бізнесу.

  • Розпочнемо з історії Дмитра Оденчука, який починав свій шлях у агро ветеринаром місцевого колгоспу, а згодом став власником і керівником підприємства ПСП «Агрофірма «Привілля». Нині агрофірма має власний міні-завод із виробництва ковбас  та близько 100 видів м'ясних продуктів, а також молочний цех із переробкою. Дізнатися більше про досягнення підприємства можна в повному матеріалі за посиланням: Родина Оденчуків.

Родина Оденчуків

  • Другим героєм нашої добірки є дівчинка Тетяна, яка колись на прохання свого тата Юрія Ляшенко намалювала світанкове сонце, промені та колосся. Хто б міг подумати, що з плином часу цей малюнок стане офіційним логотипом та печаткою агрофірми «Відродження» на Черкащині, яка входить у ТОП-10 кращих сільгосппідприємств Черкаської області. А дівчинка Тетяна виросла і стала дорослою, самодостатньою бізнес-леді, надійною опорою і підтримкою батькові у сімейному бізнесі. Як проходив процес становлення підприємства — можна дізнатись за посиланням: Родинна справа Ляшенків.

Родина Ляшенків

  • Куди ж без «Жінки в агро»? Наступною згадаємо виконавчого директора агрофірми ТОВ «Агровіва» Аллу Рогову, яка після 25 років життя в столиці повернулась до села заради улюбленої справи. Історія жінки за посиланням: Агрономія — моє хобі та любов усього життя.
  • Ще однією «сильною» представницею «слабкої статі», а за сумісництвом фанаткою лаванди є Катерина Мороз, яка почала працювати в компанії «Агро-Регіон» на посаді головного бухгалтера. А вже коли їй запропонували очолити Чернігівський підрозділ, вона не вагаючись перейшла на посаду директора й донині вдало керує агропідрозділом. Жінка обожнює процес виробництва. Тому й аграрна специфіка її не злякала. На посаді директора бухгалтерська освіта стала перевагою. Уміння орієнтуватися в цифрах, нормативах, розуміти взаємозв'язок різних економічних показників, здатність швидко знайти потрібну інформацію Катерина Мороз називає своїм козирем. Тож читайте історію від  бухгалтера до керівника за посиланням: В агросфері робота не ділиться на «чоловічу» й «жіночу».

  • П’ятою героїнею стала «невтомна жінка, мов бджілка» — Наталія Сенчук, яка від 16 років пов’язала свою долю з бджільництвом. Вона керує ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище», має власну пасіку та представляє інтереси ГС «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник». Чоловіки, а ви стільки встигаєте?)

Наталя Сенчук: Успіх складається з праці, поваги до людини і бджоли.

  • Шостим героєм нашої добірки став історик за першою освітою — Сергій Рибалко. Чоловік заснував фермерське господарство ще в 1992 році. А вже сьогодні підприємство «Аделаїда» спеціалізується на картоплі — тут вирощують 500–800 га картоплі кожен рік. Його не лякає зона ризикованого землеробства. Тож як працювати на землі в майже перманентних умовах посухи з читачами Сергій Рибалко ділився тут
  • Цей агрогерой закоханий у свою справу змалечку, хоч і здобув зовсім іншу професію. Проте життєва стежка все одно направила його вслід за мрією. Зараз Максим Бернацький, який у сільському господарстві майже 20 років, згадує, як у перші роки роботи було важко боротися з радянським підходом до господарювання і як доводилося поступово відкривати новий погляд на виробництво, де робота на кількість продукції і на прибутковість з гектара — це зовсім різне. Історія керівника підприємства «Рост Агро» Максима Бернацького знаходиться тут.

 Максим Бернацький, керівник підприємства «Рост Агро»

  • Наступними героями нашої збірки стала сім’я Горобців. У 1999 році підприємство СФГ «АСТРА» заснували досвідчений аграрій Іван Горобець та його дружина Оксана. Із часом ведення агробізнесу вимагало більш комплексного та системного підходу, тож сини Роман і Андрій вирішили, що сімейному господарству потрібна «молода кров». Так обидва хлопці увійшли у курс батькових справ і стали молодими фермерами. Однак їхній прихід був не просто допомогою у веденні господарської діяльності. Андрій і Роман, маючи за плечима знання та досвід в управлінні бізнесом й наукових розробках, майже докорінно змінили підхід до роботи в сімейному господарстві: Брати Горобці. Про інноваційний та високоприбутковий агробізнес.

Роман і Андрій Горобці

  • А на що вас надихають яскраві сторінки соціальних мереж? Наших наступних підприємців, подружжя Мирославу Лінську та Олександра Мостепанюка, яке створило власну органічну ферму oLaWander із вирощування лаванди, полуниці, ожини та лохини, надихнув саме Instagram. До речі, тепер oLaWander зареєстрована як офіційна торгова марка. Нині вирощену на полях продукцію всі охочі також можуть замовити саме на Instagram-сторінці органічної ферми oLaWander. Мирослава та Олександр або рідше їхні помічники власноруч двічі на тиждень доставляють і реалізують у Києві ягоди з власного поля. 

Мирослава Лінська: На вирощування лаванди надихнув Instagram

  • Десятим героєм добірки, але не менш цікавим представником агросфери, є Олександр Коваленко, який протягом останніх двох років є керівником господарства «Партнер Агро Груп», що знайоме багатьом полтавським аграріям. Уже понад 15 років шлях Олександра Коваленко пов’язаний з агробізнесом, і йому вдається досягати поставлених планових показників в умовах постійних погодних і законодавчих негараздів, а ще і впроваджувати нові технології, розвивати інфраструктуру й соціальну сферу в селах, де знаходяться їхні поля. Сьогодні в господарстві працює 41 людина, а земельник банк складає 2,5 тис. га землі.

Олександр Коваленко, керівник «Партнер Агро Груп»

Олександр Коваленко: Сільське господарство — це прив’язаність до часу.

Тож, дорогі наші фермери, редакція порталу Kurkul.com вітає вас із професійним святом та бажає гарної погоди, завжди урожайних сезонів, витривалості та наснаги! Ви — дійсно агрогерої нашої сучасності!

© Анастасія Герасименко, Kurkul.com, 2020 р.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus