ТОП 10 аграрних ньюсмейкерів 2019 року

ТОП 10 аграрних ньюсмейкерів 2019 року

8 січня 2020 718 0

Впродовж 2019 року наша редакція докладала величезних зусиль, щоб читачі Kurkul.com  першими дізнавалися всі найважливіші новини зі світу сільського господарства.

Щодня стрічка на сайті, сторінка у Facebook та наш Telegram-канал Я-Куркуль! поповнювались аналітикою, заявами політиків та здобутками фермерів. Тож прийшов час згадати головних творців новин — харизматичних персон новинного агросвіту. 

Микола Сольський

Микола Сольський, голова аграрного комітету Верховної Ради України

Голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Його постать фігурувала майже у всіх новинах, які стосувалися відкриття ринку землі. А інтерв’ю на тему земельної реформи стало одним із найобговорюваніших матеріалів.

Володимир Тимофійчук

Володимир Тимофійчук, фермер, народний депутат України ІX-го скликання (політична партія «Слуга народу») з дружиною

Депутат від партії «Слуга народу» і фермер з «Коломойського» району, прокинувся знаменитим після свого бліц-інтерв’ю. Пояснює, що в політику потрапив, допомагаючи теперішньому президентові. Крилата цитата: «Законопроекти я не пропонував, нічого не обіцяв». Зате чесно.

Читати за темою: Тегеран 2020 — чим загрожує Україні протистояння США та Ірану

Дмитро Оденчук

Дмитро Оденчук, керівник ПСП «Агрофірма Привілля»

Засновник і директор «Агрофірми Привілля».

Займатися тваринництвом — справа важка. А що вже казати про молочне скотарство у прифронтовій зоні. Цей активний фермер не лише утримує 100 дійних корів, але й побудував власний молокозавод європейського зразка. Його сини також продовжують фермерську справу.

Вся родина стала героями проекту «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», а відео про них на каналі Куркуль — фермерський канал стало лідером переглядів.

Окрім того, Дмитро Оденчук активно бореться з «чорними» фермерами та не боїться розповідати про незаконну передачу земельних ділянок.

Ірина Зоря

Дружина голови СФГ «Орфей» Володимира Зорі, яка відкрито заявила про депутатське рейдерство. Дружина фермера впродовж листопада-грудня 2019 року повідомляла редакцію про рейдерські захоплення земель господарства депутатом обласної ради від ВО «Батьківщина» Ігорем Івануною.

Усю історію земельного конфлікту читайте у спецматеріалі «Депутатське рейдерство: що не поділили можновладець і миколаївські аграрії»

Іван Слободяник

Іван Слободяник, голова комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників України, голова об'єднання «Агро-Продовольча Рада»

Голова об'єднання «Агро-Продовольча Рада». Активний учасник земельних віче, який відкрито заявляє, що при відкритті ринку землі без державної підтримки фермер зникне.

Політик підтримує позицію щодо доступу до ринку землі лише українців та стає на захист фермерських родин, постраждалих внаслідок рейдерства.

Олександр Пєтков

Олександр Пєтков, керівник ФГ «Арна», ФГ «Дінекс-Агро» та ФГ «Дінекс-трейд»

Керівник ФГ «Арна», ФГ «Дінекс-Агро» та ФГ «Дінекс-трейд».

Медійною персоною аграрій став не через своє бажання, а через війну з Ізмаїльським елеватором, який донедавна входив до групи компаній «Агроінвестгруп».

Фермер нічого крамольного не зробив: просто забрав своє зерно. Рішення зустріло супротив керівництва елеватору. Редакції Олександр Пєтков повідомляв про обшуки у будинку та на його підприємствах «Дінекс-Агро», «Дінекс-Трейд», «Арна», «Влахос», арешт майна та подвійне дно у силосах на Ізмаїльському елеваторі.

Дмитро Огньов

Дмитро Огньов, власник ФГ «Меринос-Захід»

Власник ФГ «Меринос-Захід».

Аграрна спільнота обговорювала рішення партії Святослава Вакарчука «Голос» відкликати свого кандидата у народні депутати  в одномандатному окрузі №121 Львівської області Дмитра Огньова.

Прізвище Огньова та його родичів фігурувало у журналістських розслідуваннях. Тому керівництво партії відкликало його кандидатуру. У свою чергу на особистій Facebook сторінці аграрій запевнив, що прибуток він отримує виключно від діяльності його ферми з розведення овець, яка є найбільшою в Європі.

Читати за темою: Особливості зимових опоросів: 4 поради як не втратити молодняк

Родина Семероги

Інна та Віталіна Семироги (зліва направо)

Засновники ФГ «Валентина».

На Київщині сімейна ферма не тільки вирощує яблуневий сад на 9,5 га, але і налагодила виробництво натуральних соків. Коли більшість виробників тільки задумується про переробку та переваги доданої вартості, цим ентузіастам все вдалося. Про тонкощі вирощування фруктів та секрет успіху читайте в інтерв’ю.

Тарас Кутовий

Тарас Кутовий, екс-міністр аграрної політики і продовольства України

Жовтнева новина про те, що на Полтавщині впав вертоліт, в якому перебував екс-міністр аграрної політики Тарас Кутовий, сколихнула всю аграрну спільноту.

Його називають одним із кращих фінансистів України та найефективнішим міністром у сфері агропромислового комплексу в країнах Європи.

У матеріалі, присвяченому пам’яті політика, зібрані найяскравіші його цитати та перелічені визначні справи, зроблені для агропромислового сектору.

Іван Старостенко

Світлина із ним стала грудневим мемом.

Усі пам'ятають фото протестувальника-«акробата», учасника грудневого фермерського мітингу проти продажу землі під стінами Верховної Ради.

Журналістці Kurkul.com першій вдалося взяти ексклюзивне інтерв’ю в Івана Старостенка, який виявився справжнім аграрієм із Херсонської області. Що саме спонукало хлопця приїхати на мітинг до Києва та про момент, зафіксований на відомому фото, читайте за посиланням.

© Марина Солонар, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 12°

Вітер

2.6м/с

Опади

0.3мм

Вологість

74%